Radni za Kazimierczakiem

  • 29.03.2021, 09:52
  • AN
Radni za Kazimierczakiem
Rada miasta podjęła uchwałę o niewyrażeniu zgody na odwołanie Tomasza Kazimierczaka ze stanowiska dyrektora Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Trzy osoby wstrzymały się od głosu.

Przeciwko odwołaniu było 13 radnych. Od głosu wstrzymali się radni Adam Kister, Agnieszka Ostrowska i Edyta Rożek. W głosowaniu nie wziął udziału sam zainteresowany, a także obecni na posiedzeniu Mirosław Czech i Dorota Rybaczuk.

Opinia rady jest na pewno bardzo ważna, ale nie wiążąca. Marszałek województwa, który utracił zaufanie do Kazimierczaka, musiał wystąpić do rady o taką zgodę. Jednak tylko może, a nie musi brać ją pod uwagę.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, dyrektor SRM w sposób niezwykle szczegółowy odniósł się do wysuwanych względem niego zarzutów przez marszałka. Podkreślił jednocześnie, że wbrew stanowisku przedstawionemu we wniosku, był chwalony za wykonywanie powierzonych mu zadań. Na dowód dołączył nawet pismo marszałka Jarosława Stawiarskiego z 6 kwietnia 2020 roku, w którym składa on wyrazy szacunku, podziwu i podziękowanie za pracę wykonywaną z narażeniem własnego zdrowia i życia.

- Przyczyną wypowiedzenia jest utrata zaufania powodowana odmiennością wizji funkcjonowania Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Tak bardzo ogólne stwierdzenie zostało uszczegółowione koniecznością zwiększenia czynności w zakresie przeciwdziałania, zapobiegania i zwalczania Covid 19. Wydaje się, że radny w sposób szczegółowy przedstawił swoje działania, wskazując, że m. in. wydłużył czas pracy karetki wymazowej, utworzył drugi zespół transportowy Covid i wreszcie, co zawsze jest ważne z punktu widzenia właściciela, odnotował rekordowy dodatni wynik finansowy za 2020 rok - argumentuje swoją decyzję rada miasta.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 29.03.2021, 21:21
I dobrze niech nie dedzie dyrektorem!!!
Ja
Ja 29.03.2021, 12:41
I bardzo dobrze,nastepny prosze.Wolny rynek niech spada

Pozostałe