Kontrola w liceum, ale nie po skardze

  • 23.03.2021, 18:44
  • AN
Kontrola w liceum, ale nie po skardze
Przed tygodniem pisaliśmy o skardze, jaka wpłynęła do kuratorium oświaty na dyrektor I LO Halinę Smyk. Urzędnicy poinformowali nas, że donosem się nie zajęli, bo był w ich ocenienie anonimem. To jednak nie do końca prawda.

Skarga dotycząca sytuacji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie wpłynęła do Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie 4 marca 2021. W związku z tym, że pod pismem był jednak jakiś podpis, 9 marca do członków Rady Pedagogicznej liceum zostało skierowane pismo z prośbą o uzupełnienie danych. Wtedy skarga będzie wymagania określone w Kodeksie postępowania administracyjnego.

- Do dnia dzisiejszego do delegatury w Chełmie nie wpłynęła odpowiedź na powyższe pismo. Zgodnie z przepisami wynikającymi z Kodeksu postępowania administracyjnego, anonimowa skarga pozostaje bez rozpoznania - wyjaśnia Arkadiusz Kwieciński, dyrektor Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Czy dyrektor Smyk będzie miała kłopoty? Dowiedzieliśmy się już oficjalnie, że niezależnie od anonimu, lubelski kurator oświaty, korzystając ze swoich uprawnień, z własnej inicjatywy, w trybie nadzoru pedagogicznego (a nie skargowym) zadecydował o przeprowadzeniu kontroli doraźnej w szkole. Kontrola ta odbyła się 9 marca.

- Protokół z kontroli został przekazany dyrektorowi szkoły w terminie 7 dni roboczych od dnia przeprowadzenia kontroli. Dyrektor szkoły w ciągu kolejnych 7 dni roboczych może zgłosić do organu sprawującego nadzór pedagogiczny pisemne, umotywowane zastrzeżenia do ustaleń zawartych w protokole kontroli. Po upływie powyższych terminów protokół zostanie zamieszczony, podobnie jak wszystkie inne protokoły z przeprowadzonych kontroli doraźnych i planowych, na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Lublinie, a tym samym będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych sprawą - informuje dyrektor Kwieciński. - Pragnę podkreślić, że celem działań Delegatury w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie jest jakościowy rozwój nadzorowanych szkół i placówek. Powyższe działania muszą być realizowane w ramach obowiązujących przepisów prawa.

Na wyniki kontroli trzeba nam będzie poczekać do czasu ich podania do publicznej wiadomości. Na pewno wrócimy do tematu.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe