Samogwałt przed dziewczynkami

  • 22.03.2021, 18:45 (aktualizacja 26.03.2021, 11:02)
  • (apm)
Samogwałt przed dziewczynkami
Po tej wyprawie rowerami dwie 13-latki długo miały traumę. Nieznajomy cyklista zatrzymał się, rozpiął rozporek w spodniach i zaczął zaspokajać się seksualnie w ich obecności. „Chcecie się pobawić? Dlaczego nie? Fajny jest” - zapytał zszokowane nastolatki. Ekshibicjonista nie uniknął kary, ale sąd potraktował go dość łagodnie.

Na półtora roku ograniczenia wolności został skazany 10 marca 28-latek, który masturbował się na ulicy Ceramicznej w obecności dwóch 13-latek. Za chwilę grzesznej rozkoszy ma pracować nieodpłatnie 30 godzin miesięcznie.

Nie może też kontaktować się z poszkodowanymi dziewczynami i zbliżać do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów przez 3 lata. Musi też każdej zapłacić 1500 zł nawiązki i rozpocząć ambulatoryjną terapię psychiatryczną. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Sąd uznał, że jest winny tego, że w celu zaspokojenia seksualnego obnażył narządy płciowe i wykonał samogwałt, ale wziął też pod uwagę fakt, że mężczyzna miał wtedy ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznawania czynu i pokierowania swoim postępowaniem. 28-latek sam tłumaczył się przed śledczymi, że nie wie, dlaczego to zrobił.

Do zdarzenia doszło 3 maja ub.r. Dziewczynki około godziny 13 jechały na rowerach ul. Szpitalną w Chełmie. Zatrzymały się na chwilę, by odpocząć. Zauważyły jadącego na rowerze tuż za nimi mężczyznę. Nie podejrzewały jednak, że je śledzi. Na ul. Ceramicznej wyprzedził je i zatrzymał się. Jedna z 13-latek stwierdziła, że „ten pan jest jakiś podejrzany”. Miała rację. Nieoczekiwanie mężczyzna rozpiął rozporek w spodniach, wyjął penisa i zaczął się masturbować. Po chwili zapytał je, czy „chcą się pobawić”, a ponieważ przerażone nie wyraziły takiej chęci, dodał niewinnie: „Dlaczego? Przecież fajny jest”. Po tych słowach nastolatki szybko wskoczyły na rowery i pojechały do domu. O wszystkim opowiedziały rodzicom, a ci zawiadomili policję.

Mężczyzna został zatrzymany. Cały czas był pod dozorem policji. Usłyszał zarzut prezentowania narządów płciowych małoletnim poniżej 15 lat w celu zaspokojenia seksualnego, za co groziło mu - zgodnie z Kodeksem karnym - do 3 lat pozbawienia wolności.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe