Fundusz wydadzą na drogę

  • 19.03.2021, 11:02
  • DBEZ
Fundusz wydadzą na drogę
To nie trasa rajdu terenowego, to droga do domu. Mieszkańcy Łukówka, których budynki znajdują się przy drodze gruntowej, mają już dość grzęźnięcia w błocie. Jak twierdzą, gmina nie odpowiada na wnioski o remont, które składa ich sołtys.

- Nie, to nie droga dojazdowa do gruntów rolnych. Taką trasą jeździmy do domu. Znajduje się przy niej około dziesięciu budynków mieszkalnych. Nie dość, że teraz grunt jest podmokły i tworzą się koleiny, to jeszcze pobocze jest zarośnięte krzakami, które też zasłaniają drogę - mówi jeden z mieszkańców Łukówka w gminie Sawin.

- Inni klepią wójta po plecach. My nie mamy go za co chwalić. Nasz sołtys pisał wniosek o remont drogi i nie było żadnej reakcji ze strony gminy - dodaje nasz Czytelnik.

Zwróciliśmy się więc na piśmie do wójta gminy, by udzielił informacji na temat planów remontowych dotyczących tej drogi. Jak się okazuje, mieszkańcy wsi byli wystarczająco zapobiegliwi. Remont dróg gruntowych dojazdowych do posesji i gruntów rolnych w miejscowości Łukówek możliwy będzie z pieniędzy przysługujących wsi z funduszu sołeckiego. Nie są to jednak środki pozwalające na generalny remont czy też położenie nawierzchni asfaltowej. Mowa raczej o bieżącej naprawie drogi.

- Rada sołecka sołectwa Łukówek przeznaczyła w całości środki funduszu na remont dróg gruntowych. Zakrzaczenia występujące w pasach dróg będą sukcesywnie usuwane przez pracowników zatrudnionych w ramach prac interwencyjnych - zapewnia wójt Dariusz Ćwir. Jak podkreśla, roboty remontowe na drogach gruntowych na terenie gminy Sawin będą realizowane po wyborze dostawców gruzu kruszonego betonowego i kruszywa łamanego. Będzie też składane zamówienie na pracę równiarki.

Odpowiedź w sprawie wniosku o remont drogi została również wysłana do sołtysa wsi Zenona Kołodziejczyka. Jest w niej prośba o poinformowanie o treści pisma mieszkańców, ponieważ we wniosku nie wskazali swoich adresów.

- Nasz fundusz sołecki to około 21 tys. zł, a w  sołectwie jest aż 8 lub nawet 9 takich samych dróg, jak ta. Nie wyrażę zgody na przekazanie wszystkich środków tylko na tę jedną drogę, bo inne również czekają w kolejce. Wszystkie będą remontowane w miarę potrzeb - mówi sołtys Kołodziejczyk.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe