Wesprzyj potrzebujących przed świętami

  • 19.03.2021, 10:55
  • szer
Wesprzyj potrzebujących przed świętami
"Wielkanoc z Polskim Czerwonym Krzyżem" to hasło ogólnopolskiej akcji, jaką PCK prowadzi w związku ze zbliżającymi się świętami. Ma na celu chociaż w niewielkim stopniu pomóc osobom najuboższym godnie je spędzić.

- Ze względu na pandemię, to bardzo trudny czas dla nasz wszystkich, dla ludzi ubogich w szczególności – mówi Irena Kondraciuk, kierownik biura Oddziału Rejonowego PCK w Chemie. Dlatego zwracam się z gorącym apelem do osób indywidualnych, kierownictw firm, zakładów pracy, hurtowni i sklepów spożywczych o pomoc i wsparcie w zorganizowaniu paczek świątecznych dla ludzi ubogich, w szczególności dzieci z rodzin borykających się z problemami finansowymi, ludzi pokrzywdzonych przez los, oczekujących wsparcia i pomocy, którzy często znaleźli się w takiej sytuacji niezależnie od nich samych.

W poprzednich latach osoby potrzebujące wsparcia mogły otrzymać żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną PCK już od sierpnia ubiegłego roku nie organizował takich akcji. Chce jednak wspomóc najbiedniejszych.

- Nie pozwólmy, aby osoby, które zwrócą się do nas o pomoc, szczególnie w tym przedświątecznym okresie, nie mogły jej od nas otrzymać – apeluje Kondraciuk.

Do siedziby PCK w Chełmie przy ul. Rejowieckiej 132 w godz. 11-17 można przynosić artykuły spożywcze, słodycze, zabawki, środki czystości, drobne artykuły gospodarstwa domowego, odzież w dobrym stanie. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku. Zbiórka będzie prowadzona do 26 marca.

szer

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe