Zostań wolontariuszem Uherki

  • 18.03.2021, 11:50
  • AN
Zostań wolontariuszem Uherki
Operacja Czysta Rzeka to ogólnopolska akcja sprzątania rzek i ich okolic. W tym roku do wydarzenia dołączyło Stowarzyszenie Werwa. Chcesz pomóc posprzątać Uherkę? Zgłoś się do lokalnego sztabu.

- Uznajemy wyjątkowość otaczającej nas natury oraz bogactwo unikalnej fauny i flory naszych regionów, a także jedyny w swoim rodzaju ich niepowtarzalny krajobraz. Szanujemy przyrodę i pielęgnujemy postawy aktywnej ochrony integralności natury - podkreślają organizatorzy akcji. - Dlatego chcemy zaangażować wszystkich, którzy widzą potrzebę i czują odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego, do podejmowania natychmiastowych, konkretnych i wymiernych działań prośrodowiskowych.

Takim działaniem ma być sprzątanie lokalnych rzek. Organizacją wydarzeń na swoich terenach zajmują się lokalne sztaby. To one planują całą akcję, od pracy w terenie, po wywóz zgromadzonych śmieci.

- Właśnie rozpoczęliśmy rejestrację wolontariuszy. Aby nim zostać wystarczy wejść na stronę operacja rzeka.pl, odszukać nasz sztab i wypełnić krótki formularz - zachęca Grzegorz Gorczyca z Werwy.

Wielkie sprzątanie Uherki odbędzie się 17 kwietnia.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe