Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Kapka inwestuje w Krupcu, będą nowe miejsca pracy

W Krupcu w gminie Krasnystaw powstaną nowe miejsca pracy. Poważny inwestor chce wybudować tam nowoczesny zakład przetwórstwa zbożowego. Szczegóły swoich planów przedstawił radzie gminy podczas ostatniej sesji.
Kapka inwestuje w Krupcu, będą nowe miejsca pracy

Chodzi o nową inwestycję rodzinnej firmy z 70-letnimi tradycjami młynarskimi, która należy do największych producentów mąki w Polsce.

- Na razie Tadeusz Kapka ma zakłady w Tarnogrodzie i Jarosławiu, ale ten w Krupcu ma być zdecydowanie większy, bardziej nowoczesny i prawdopodobnie największy w kraju – informuje Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw. - W naszej gminie firma ma ok. 11 hektarów ziemi, z których część zamierza wykorzystać na budowę silosów na zboże. W drugim etapie chce zaś wybudować m.in. młyn. Jedną z najważniejszych informacji dla mieszkańców jest to, że w nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie od 50 do 70 osób – cieszy się wójt.

Zadowoleni z inwestycji powinni być także rolnicy, nie tylko ci miejscowi, ale także z całego powiatu krasnostawskiego, dla których nowy zakład będzie miejscem bezpośredniego zbytu żyta, czy pszenicy. Skorzystają również okoliczne firmy budowlane, montażowe, a przede wszystkim transportowe, które będą dowoziły zboże i transportowały mąkę oraz otręby.

Przedstawiając swoją koncepcję, Tadeusz Kapka podkreślał, że jedynymi odpadami, jakie będą powstawać przy produkcji mąki, będą te związane z oczyszczaniem zbóż i sprzedawane producentom pelletu. O ewentualny hałas okoliczni mieszkańcy nie muszą się martwić, ponieważ na wentylatorach do suszenia zboża będą zamontowane odpowiednie tłumiki. 

Tereny w Krupcu należały kiedyś do gminy, ale kupiła je firma, której inwestycja nie doszła do skutku. Obecny inwestor jest zdeterminowany, aby swój pomysł zrealizować. Złożył już nawet wniosek o pozwolenie na budowę do Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Z planów przedsiębiorcy wynika, że silosy powstaną najpóźniej na przełomie 2021 i 2022 roku, natomiast młyn ma być otwarty w 2023 roku.

Jak tłumaczył podczas sesji rady gminy Tadeusz Kapka, było kilka argumentów, które zdecydowały o lokalizacji nowego zakładu.

- Gmina ma plan zagospodarowania przestrzennego, realne plany budowy drogi dojazdowej i jest właścicielem znajdujących się w tej okolicy kolejnych terenów inwestycyjnych. Poza tym deklaruje pomoc w realizacji inwestycji i te deklaracje potwierdziła w dotychczasowych rozmowach – stwierdził Kapka.

Wójt gminy Krasnystaw potwierdza, że po rozpoczęciu działalności w Krupcu firma może liczyć na zwolnienia podatkowe. Z kolei wśród najważniejszych korzyści wymienia, m.in. powstanie nowych miejsc pracy i rynku zbytu zbóż dla rolników, wzrost zainteresowania kolejnych inwestorów terenami, jakimi dysponuje samorząd, wpływy z podatku dochodowego od pracowników, a w przyszłości także z podatku od nieruchomości, co w konsekwencji powinno przełożyć się na rozwój całego regionu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama