Psiak uniknął zemsty Wieprza

  • 18.03.2021, 08:46
  • TS
Psiak uniknął zemsty Wieprza
Ten pies to prawdziwy szczęściarz. Niewielkich rozmiarów kundelek przeżył osunięcie się kilkumetrowej skarpy przy rzece Wieprz. Wszystko dzięki sprawnej akcji krasnostawskich strażaków.

9 marca w Latyczowie przy rzece Wieprz zapadła się kilkumetrowa skarpa. Osuwisko o mały włos nie wciągnęło do wody niewielkiego psa, który przebywał w tym czasie na spacerze. Właściciel czworonoga nie mógł dotrzeć do swojego pupila i wezwał na pomoc strażaków.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 11.40. Po obsunięciu się ziemi przy rzece Wieprz pies spadł na znajdującą się kilka metrów niżej mniejszą skarpę. Na szczęście nie wpadł do wody – relacjonuje kpt. Kamil Bereza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. - Niestety dotarcie do psiaka z lądu nie było możliwe. Konieczne było użycie łodzi.

Akcję ratunkową prowadzono możliwie jak najszybciej, istniało bowiem ryzyko, że pies może wpaść do zimnej wody. Na pomoc wystraszonemu kundelkowi ruszyły dwa zastępy straży pożarnej.

- Po dopłynięciu do brzegu skarpy, strażakom udało się chwycić psa. Był oswojony i przyjazny, ale jednocześnie przestraszony i osłabiony. Został bezpiecznie przetransportowany na ląd i przekazany właścicielowi – informuje rzecznik strażaków.

Jak podkreśla kpt. Bereza, interwencje związane z ratowaniem zwierząt zdarzają się bardzo często. Nie tak dawno, bo na początku lutego tego roku, w Siennicy Nadolnej strażacy musieli wyciągać ze stawu konia. Zwierzę weszło na zamarznięty lód, który pod dosyć sporym ciężarem się załamał. Koń wpadł do lodowatej wody, ale w porę został uratowany. Podczas tej akcji strażacy musieli użyć specjalnego ciężkiego samochodu z podnośnikiem HDS i wyciągarką.

- W przeszłości zdarzały się też inne ciekawe akcje, m.in. kot w komorze silnika, krowa w silosie, pies w studzience, czy kanale wodnym oraz bóbr w przepuście – wylicza kpt. Bereza.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe