Z krzyżem w sercu

  • 18.03.2021, 08:30
  • AN
Z krzyżem w sercu
26 marca pątnicy z Chełma wyruszą w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Długość tegorocznej trasy to 44 km. Zapisy trwają.

Uczestnicy przejdą w milczeniu trasę, która poprowadzi z Chełma przez Żółtańce, Stare Depułtycze, Rakołupy Duże, Bończę do Skierbieszowa. W czasie Drogi Krzyżowej, zgodnie z regulaminem, poruszać się mają w zwartych grupach, liczących nie więcej niż 10 osób. Każdy musi być wyposażony w odblaski, ponieważ wydarzenie organizowane jest w nocy. Pątnicy zatrzymują się tylko na rozważania kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Reguła milczenia obowiązuje na całej trasie. Przed wyjściem odprawione zostanie  nabożeństwo o godz. 18 w kościele na osiedlu Gwarek.

Organizatorem wydarzenia jest parafia pw. Przenajświętszej Trójcy w Chełmie, patronem kardynał Stefan Wyszyński. Rejestracja uczestników odbywa się za pomocą strony edk.org.pl. Tam także znaleźć można rozważania, informacje na temat podejmowanego wyzwania i jego sensu, a także pobrać wszelkie dostępne materiały.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe