Zabezpieczą wodę przed terrorystami

  • 12.03.2021, 08:25 (aktualizacja 13.03.2021, 09:27)
  • DBEZ
Zabezpieczą wodę przed terrorystami
W Pokrówce wybudowany zostanie stalowy zbiornik na wodę pitną o pojemności 300 m sześciennych. Dostęp do niego będzie zabezpieczony - jak twierdzą gminni urzędnicy - "w technologii antyterrorystycznej".

W Pokrówce jest coraz więcej nowych domów i w związku z tym rośnie liczba mieszkańców tej podmiejskiej miejscowości. Infrastruktura wodno-kanalizacyjna musi więc być dostosowywana do nowych warunków. Dlatego władze gminy Chełm zaplanowały rozbudowę ujęcia wody. W ubiegłym roku zrealizowano tam nowy odwiert i dzięki temu wykonano dodatkowe ujęcie wody. To jednak nie koniec inwestycji w tej miejscowości.

Niedawno wójt Wiesław Kociuba podpisał w urzędzie marszałkowskim umowę o dofinansowanie zadania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Otrzyma pieniądze ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dotacja wyniesie 775 tys. 677 zł, co stanowi 63,63 proc. kosztów. Umowę na rozbudowę ujęcia wody "Pokrówka" wójt odebrał osobiście. Był jednym z zaledwie 10 przedstawicieli gmin zaproszonych do urzędu marszałkowskiego. Nie wszyscy wzięli udział w tej uroczystości ze względy na ograniczenia kontaktów społecznych.

W ramach otrzymanej dotacji przy ujęciu wody w Pokrówce wybudowany zostanie stalowy, wyrównawczy zbiornik na wodę pitną. Połączony zostanie z siecią wodociągową i kanalizacyjną. Będzie miał pojemność 300 m sześciennych. Jego praca będzie sterowana elektronicznie. Jak podaje urząd gminy - zabezpieczenia dostępu mają być wykonane "w technologii antyterrorystycznej".

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe