"Dzień dobry, mam COVID"

  • 11.03.2021, 07:53
  • (apm)
"Dzień dobry, mam COVID"
Ludzka bezmyślność nie zna granic. Do odprawy granicznej stawił się podróżny, który podczas kontroli przedstawił pozytywny test badania na COVID-19. Autokar z 26 pasażerami musiał wrócić na Ukrainę.

Podczas kontroli granicznej podróżni, którzy nie chcą odbywać kwarantanny po wjeździe do Polski, zobowiązani są do okazania funkcjonariuszom negatywnego wyniku testu. Do dość nietypowej sytuacji doszło natomiast 3 marca na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku.

- Do odprawy, prowadzonej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, stawił się obywatel Ukrainy, który przedstawił podczas kontroli pozytywny test badania na COVID-19. Podróżował autobusem rejsowym – informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie. - Oświadczył, że czuje się dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów. W tej sytuacji kontrolowany autobus wraz z pozostałymi pasażerami został natychmiast przekierowany w miejsce, w którym nie było możliwości kontaktu z innymi podróżnymi przekraczającymi granicę, zaś o zdarzeniu poinformowano GIS oraz Stację Ratownictwa Medycznego.

Cudzoziemcowi oraz wszystkim pasażerom z nim podróżującym odmówiono wjazdu do Polski, ponieważ byłoby to zagrożenie dla zdrowia publicznego. Autokar z 26 pasażerami (25 obywateli Ukrainy oraz 1 obywatel Mołdawii) wrócił na terytorium Ukrainy.

Na polskiej granicy stanowiącej jednocześnie granicę zewnętrzną UE wciąż obowiązują obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Są to zarówno ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski, jak i obowiązek poddania się kwarantannie po przekroczeniu granicy. Kwarantanny (nie dotyczy granicy z Czechami i ze Słowacją) nie muszą odbywać m.in. osoby posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku tego testu.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kazio
kazio 13.03.2021, 14:43
Oczywiście ci pozostali pasażerowie po godzinie pewnie znów wjechali do PL

Pozostałe