Cios siekierą w głowę

  • 08.03.2021, 10:58
  • (apm)
Cios siekierą w głowę
Tragedią mogła zakończyć się impreza w jednym z domów w Krynicy. 49-letni mężczyzna dostał obuchem siekiery w głowę. Polała się krew. Karetką pogotowia został zabrany do szpitala. 58-letni napastnik usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Trafił na trzy miesiące do aresztu.

W środę (3 marca) po godzinie 18 w Krynicy w gminie Dubienka między dwoma kompanami rozpętała się awantura. W pewnym momencie 58-latek złapał za siekierę i obuchem walną w głowę 49-letniego biesiadnika. Z rany trysnęła krew. Szczęście w nieszczęściu, że w tym momencie w domu pojawił się trzeci imprezowicz, 55-letni mieszkaniec tej samej gminy, który wcześniej – jak tłumaczy – na chwilę wyszedł z mieszkania. Mimo iż miał w organizmie promile, zachował w miarę trzeźwy umysł, wskoczył na traktor i pojechał do sąsiadki wezwać pomoc. Zabrał też ze sobą narzędzie ataku, by uniemożliwić 58-latkowi zadawanie kolejnych ciosów. Mogłyby być śmiertelne…

Zawiadomiona przez niego sąsiadka zadzwoniła po pomoc. Wezwała nie tylko policję i pogotowie, ale także straż graniczną. Pogranicznicy mieli blisko, więc także przybyli na miejsce zdarzenia. 49-letni poszkodowany został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację głowy.

55-latek i 58-latek zostali zatrzymani przez policję. W piątek starszego odwieziono na przesłuchanie do prokuratury. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, trzy najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, czyn jakiego dokonał, zagrożony jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Udział 55-latka w tym zdarzeniu jest wyjaśniany. Na razie zeznawał jako świadek.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe