Życie dziewczyny zamienili w koszmar

  • 08.03.2021, 09:15 (aktualizacja 12.03.2021, 08:01)
  • (apm)
Życie dziewczyny zamienili w koszmar
Drżała na myśl o prześladowcach. Nie wiedziała, jaki będzie ich kolejny krok. Nękali ją za pośrednictwem mediów społecznościowych. Grozili pobiciem i rozpowszechnieniem kompromitujących zdjęć. Straszyli, że "zmarnują jej życie". Gdy postawili znicz przed furtką jej domu, nastolatka zaczęła obawiać się o swoje życie, a jej matka zawiadomiła policję.

Zgłoszenie o groźbach i nękaniu niespełna 17-letniej mieszkanki gminy Chełm przez dwóch znanych jej mężczyzn wpłynęło do policji w ubiegłym tygodniu.

- Z ustaleń śledczych wynika, że od połowy stycznia otrzymywała od nich, za pośrednictwem mediów społecznościowych, obraźliwe filmiki i wiadomości tekstowe. Grozili jej też pobiciem i rozpowszechnieniem kompromitujących zdjęć. Któregoś dnia postawili przed bramą ogrodzenia posesji, na której zamieszkuje, znicz – informuje komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Podobno śpiewali też pod jej oknem sprośne piosenki. Ponieważ dziewczyna w końcu zaczęła się obawiać o swoje życie, jej matka zawiadomiła policję.

W poniedziałek (1 marca) podejrzani zostali zatrzymani przez policję. To dwaj mieszkańcy gminy Chełm w wieku 19 i 22 lat.

- Mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli tym, że to nastolatka podobno wcześniej miała źle o nich mówić – dodaje Czyż.

We wtorek zostali doprowadzeni do prokuratury. Usłyszeli zarzuty stalkingu. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, połączony z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej i jakiegokolwiek kontaktowania się z nią.

Zgodnie z kodeksem karnym, ten kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osób jej bliskich wzbudza u niej poczucie zagrożenia, poniżenia lub narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 8 lat.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe