Udany debiut chełmianki

  • 05.03.2021, 11:33
  • AN
Udany debiut chełmianki
Aleksandra Majówka jest uczennicą drugiej klasy I LO w Chełmie. Mimo młodego wieku ma na koncie debiut poetycki. Jej tomik poezji "Cztery stany skupienia" ukazał się nakładem wydawnictwem FONT.

Siedemnastoletnia poetka jest laureatką kilkudziesięciu ogólnopolskich konkursów literackich. To wrażliwa, młoda osoba, która poprzez słowa poszukuje miejsc, odczuć, związków przyczynowo-skutkowych. Autorka myśli, czuje, wyobraża sobie, czasem jej się wydaje – i nadal planuje, określa, marzy, wizualizuje swoje stany emocjonalne. Wtajemnicza i zaskakuje swojego czytelnika. Dzieje się to w skali makro i mikro, w bliskości i oddaleniu oraz w ciągłym zwątpieniu i poszukiwaniu.

Jak tylko obostrzenia zostaną zniesione, debiutantka planuje organizację wieczoru autorskiego, podczas którego będzie promować swoją twórczość.

- Zapraszam do tego wyjątkowego tomu o miłości, gdzie należy również docenić aksjomat redakcji całości książki, w której na poziomie poszczególnych wierszy konstrukcja myśli może już wskazywać na budowanie indywidualnej dykcji poetyckiej - napisała o wierszach Aleksandry poetka i redaktorka Łucja Dudzińska.

Tomik poezji można zakupić w chełmskiej księgarni Lectura przy ul. Lubelskiej 30 oraz w księgarni internetowej www.antykwariatevos.pl. Autorka chętnie wpisze do tomiku dedykację, po wcześniejszym złożeniu zamówienia w księgarni.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe