Kopalnia już otwarta

  • 05.03.2021, 11:17
  • AN
Kopalnia już otwarta
1 marca ponownie otwarto Chełmskie Podziemia Kredowe. Wejście do zabytkowej kopalni zostało nieco odświeżone i wyposażone w dodatkowy sprzęt.

Zimowy okres i obostrzenia sanitarne ograniczyły wizyty turystów w królestwie Ducha Bielucha, ale to nie oznacza, że w obiekcie nic się nie działo. Miejski Ośrodek Sportu  Rekreacji postanowił wykorzystać ten czas na drobne prace remontowe. Udało się zmodernizować wejście do podziemi, hol i pomieszczenie dla pracowników. Zainstalowano monitoring i nowe oświetlenie. Na nowo urządzony został sklepik z pamiątkami. Poza tym turyści odwiedzający podziemia będą mogli płacić przy pomocy terminala, uruchomiony ma być telebim z informacjami niezbędnymi dla turystów oraz zestaw do komunikacji góra-dół, czyli utrzymania kontaktu między przewodnikiem z grupą turystów a pracownikiem w recepcji, co poprawi bezpieczeństwo zwiedzających.

- MOSiR planuje wprowadzenie dalszych udogodnień i rozszerzanie oferty turystycznej. O zmianach będziemy informować na bieżąco - zapowiadają urzędnicy z ratusza.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe