Sprawa Oliwiera w "Sprawie dla reportera"

  • 04.03.2021, 08:34
  • DBEZ
Sprawa Oliwiera w "Sprawie dla reportera"
4 marca o godz. 21:00 włączamy wszyscy telewizory. Gośćmi Elżbiety Jaworowicz będą rodzice Oliwiera Kloca z Chełma. Ich syn właśnie skończył roczek i wkrótce przejdzie pierwszą w swoim życiu bardzo poważną operację ortopedyczną.

Chłopiec urodził się z bardzo rzadkimi wadami - ma znacznie skróconą nóżkę i zdeformowaną rączkę. W lewej dłoni nie ma dwóch palców. Jest nadzieja, że w przyszłości będzie sprawny, ale musi przejść poważne operacje. Są one bardzo kosztowne. Do niedawna jego rodzice wiedzieli, że mają uzbierać 400 tys. zł. Dzięki pomocy wielu wolontariuszy i darczyńców, byli już coraz bliżej tej kwoty. Cel jest jednak bardziej odległy.

- Zbieraliśmy tylko na operację nóżki, wiedząc jednak, że przed nami jeszcze operacja rączki synka. Ostatnio odbyła się konsultacja u doktora Paleya. Otrzymaliśmy kosztorys kolejnej operacji, dlatego zdecydowaliśmy się powiększyć kwotę zbiórki - napisali rodzice Oliwiera na portalu Siepomaga.pl, gdzie prowadzona jest akcja i na bieżąco liczone są wpłacane na konto chłopca pieniądze.

Operacja rączki Oliwiera ma kosztować 150 tys. zł i należy ją przeprowadzić między 12 a 18 miesiącem życia dziecka, czyli już wkrótce. Chłopiec w ubiegłym tygodniu obchodził swoje pierwsze urodziny. Niedługo więc jego rodzice będą musieli wpłacić zaliczkę na operację i zarezerwować jej termin. W tym tygodniu powinni się już dowiedzieć, kiedy operacja się odbędzie. Łączna kwota, jaką muszą uzbierać, to 524 tys. zł. Mają zgromadzone ponad 300 tys. zł. Wciąż jest nadzieja, że Czytelnicy Super Tygodnia Chełmskiego i widzowie "Sprawy dla reportera" wesprą ten szczytny cel i pomogą uzbierać całą kwotę. Mimo wielu wad genetycznych intelektualnie chłopiec rozwija się wspaniale. Ma też przebojowy charakter.

- Oliwier w wielu sprawach radzi sobie jak zwykły roczne dziecko. Gada jak szalony, rządzi wszystkimi wokół. Jest tak uparty, że nawet jeśli ma coś zrobić dziesięć razy, to w końcu dopnie swego - mówi Elwira Kloc, mama chłopca.

Każdy, kto chce pomóc Oliwierowi w jego drodze do sprawności, może wpłacić pieniądze na konto fundacji Siepomaga: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892 tytułem 22790 Oliwier Kloc. Można też przekazać 1 proc. podatku - w formularzu PIT wpisując numer: KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1 proc.”: 37870 Kloc Oliwier.

DBEZ

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe