Brutalnie pobili i ograbili z kasy

  • 03.03.2021, 13:10
  • (apm)
Brutalnie pobili i ograbili z kasy
Podejrzewano, że napastników mogło być nawet siedmiu. Przed sądem niebawem stanie trzech. Zaatakowali i pobili przed dyskoteką dwóch mężczyzn. Zabrali im pieniądze i uciekli. Śledczy szybko namierzyli podejrzanych dwóch braci. Trzeci napastnik wpadł tydzień później.

Śledztwo w tej sprawie już się zakończyło. Akt oskarżenia jest gotowy. Podejrzani będą się tłumaczyć ze zdarzenia z 20 czerwca ub. r. Tego dnia po godz. 3 w centrum Chełma przed dyskoteką rozpętała się awantura, a potem bójka. Napastnicy zaatakowali dwóch mężczyzn, którzy wyszli z budynku na pl. Łuczkowskiego. Powalili ich na ziemię. Zaczęli bić i kopać. Poszkodowani mieli rany głowy, a jeden złamaną szczękę. Stracił nawet na moment przytomność. Wezwano karetkę pogotowia, która przewiozła ofiary rozboju na SOR chełmskiego szpitala.

Napadnięci twierdzą, że rozbójnicy ukradli im pieniądze, jednemu - 300 zł, drugiemu aż 10 tys. zł. Potem uciekli z łupem i tyle ich widziano.

W sprawie wszczęte zostało śledztwo, przesłuchiwano świadków, gromadzono dowody. Dwóch sprawców zatrzymano dość szybko. Jak się okazało, to bracia, mieszkańcy Chełma w wieku 18 i 29 lat. Zostali doprowadzeni do prokuratury i do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt na 3 miesiące. Trafili za kratki. Jeden z nich nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, drugi potwierdził tylko udział w bójce. Zaprzeczali temu, że ukradli jakieś pieniądze.

Kolejnego tygodnia policjanci zatrzymali trzeciego podejrzanego o udział w tym brutalnym rozboju. To 26-latek z Chełma. Śledczy wnioskowali o tymczasowy areszt, ale najwyraźniej zebrany materiał dowodowy był dla sądu niewystarczający, bo mężczyzna pozostał na wolności.

W trakcie śledztwa okazało się, że tej samej nocy został pobity jeszcze jeden mężczyzna. Nie był w stanie się bronić. Rozpoznał 26-latka jako sprawcę rozboju.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Benesnz
Benesnz 04.03.2021, 10:09
Szkoda ze nie napisaliście ze ten 18 latek nie miał skończonych 18 lat i tez został pobity , pozdro

Pozostałe