Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Powiat nie zniknie z mapy nienawiści

Panie starosto, czy nie wstyd panu, że nasz powiat znajduje się na mapie nienawiści? Czy to nie jest dobry moment na refleksję? - dociekał na sesji radny Marek Piwko. Mimo to, rada powiatu nie uchyliła swojego wcześniejszego stanowiska dotyczącego powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową.
Powiat nie zniknie z mapy nienawiści

Radni uznali, że petycja współtwórcy Atlasu Nienawiści - interaktywnej mapy nietolerancji wobec lesbijek, gejów oraz osób biseksualnych i transpłciowych nie zasługuje na uwzględnienie.

Pismo Jakuba Gawrona z Rzeszowa zostało rozpatrzone w ubiegły poniedziałek. Wcześniej negatywnie zaopiniowali je radca prawny oraz członkowie komisji skarg, wniosków i petycji.

- Wbrew opinii wnoszącego petycję, przyjęte 15 kwietnia 2019 roku przez radę powiatu stanowisko miało wyłącznie charakter deklaracji ideowej. Nie istniał bowiem przepis, który mógłby być materialną podstawą do podjęcia uchwały w kwestiach światopoglądowych radnych - mówił na sesji przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko.

Radca prawny Mariusz Cieślik dodał, że radni mogą przyjmować deklaracje w istotnych dla nich kwestiach. Przekonywał też, że w ostatnich tygodniach sądy administracyjne odrzuciły kilka skarg na samorządy, które nie chciały uchylić swych stanowisk w podobnych sprawach.

- Choć to nie była uchwała, uważam, że stanowisko rady powiatu w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową ma charakter dyskryminacyjny, przynosi nam straty wizerunkowe i naraża nas na utratę funduszy unijnych. Panie starosto, czy nie wstyd panu, że nasz powiat znajduje się na mapie nienawiści? Czy to nie jest dobry moment na refleksję i uchylenie tej deklaracji? - dociekał radny Marek Piwko.

Starosta Andrzej Leńczuk odpowiadał, że o mapie nienawiści słyszy po raz pierwszy. Stwierdził również, że społeczeństwo jest tolerancyjne. Z kolei kwestia ewentualnej utraty funduszy nie jest jeszcze przesądzona.

- Z naszej strony powinien być jasny przekaz, aby nikt nam w tej sprawie nie przyprawiał gombrowiczowskiej gęby. Statystycznie jedna osoba homoseksualna przypada na 75-100 mieszkańców. Zapewne nie brakuje ich zatem w naszym powiecie. My ich nie krępujemy, nie dyskryminujemy i nie ingerujemy w życie prywatne. Wręcz przeciwnie, zapraszamy ich do nas i do odwiedzania naszego regionu. Nie jesteśmy bowiem żadną strefą wolną od ideologii LGBT. Natomiast narzucanie czegoś w szkołach to zupełnie co innego - stwierdził radny Leszek Janeczek.

Ostatecznie radni odrzucili wniosek o uchylenie tzw. deklaracji anty-LGBT przy jednym głosie przeciwnym i jednym wstrzymującym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Teresa 08.03.2021 11:43
Aha, wymyśliliście sobie, że powiat będzie strefą wolną od LGBT, ALE "my ich nie dyskryminujemy"? O czym wy w ogóle mówicie. Dajcie tym ludziom normalnie żyć! To są tacy sami ludzie jak inni, dlaczego ich nienawidzicie? Dzieciaki w Polsce mają depresje i popełniają samobójstwa, bo widzą, że nie są akceptowane w swojej społeczności (nie.. nie są. podpisując tak głupie ustawy dajecie jasny sygnał) i nie potrafią sobie z tym poradzić. Wstyd za Krasnystaw, że się przyłącza do tej mowy nienawiści! Macie jakąś chorą obsesję na punkcie LGBT, naprawdę zostawcie tych biednych ludzi w spokoju i zajmijcie się prawdziwą pracą, a nie hejtem wobec mniejszości.

miejscowy 04.03.2021 10:22
Debilstwo. Strefa wolna od LGBT, RTV i AGD. XXI wiek, środek europy.

Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama