Iza podwójną wicemistrzynią Polski!

  • 02.03.2021, 09:19 (aktualizacja 05.03.2021, 09:27)
  • TS
Iza podwójną wicemistrzynią Polski!
Występ w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski seniorek na długo pozostanie w pamięci Izabeli Jastrząb. Z rozegranych w Arenie Toruń zawodów reprezentantka Agrosu Chełm wróciła z dwoma srebrnymi medalami, wywalczonymi po świetnym starcie w biegu na 200 m.

Już w wyścigu eliminacyjnym podopieczna trenera Damiana Leszczyńskiego wymieniana była jako jedna z faworytek do zdobycia medalu. Po fenomenalnym biegu na jedno okrążenie Izabela Jastrząb sprawiła dużą niespodziankę, osiągając najlepszy czas wśród startujących zawodniczek. Chełmska sprinterka ustanowiła przy tym znakomity rekord życiowy, wynoszący 23,80 sek. Dzięki tak świetnemu wynikowi, w finale reprezentantka Agrosu została rozstawiona na bardzo dobrym torze, który w rywalizacji halowej ma ogromne znaczenie. Jastrząb wykorzystała w pełni swoją pozycję i w decydującym starciu jako druga dobiegła do mety, zapewniając sobie srebrny medal. Uległa jedynie zawodniczce AWF-u Katowice Paulinie Guzowskiej, przegrywając z nią jedynie o 0,12 sek. Z racji tego, że podczas mistrzostw seniorek prowadzona była osobna klasyfikacja młodzieżowców, za zajęcie drugiego miejsca w tej kategorii wiekowej Jastrząb otrzymała drugi srebrny krążek.

- Bardzo dobry występ Izabeli podczas halowego czempionatu został zauważony i doceniony przez trenerów kadry Polski, dzięki czemu nasza zawodniczka została dołączona do szkolenia w reprezentacji narodowej. Na zgrupowaniach biało-czerwonych będzie trenowała pod okiem Aleksandra Matusińskiego, który odpowiada za szkolenie najlepszych sprinterek w kraju, rywalizujących na dystansie 400 m – informuje zadowolony trener Agrosu Damian Leszczyński.

Jastrząb jest drugą reprezentantką chełmskiego klubu, po Paulinie Zielińskiej, która w ostatnich latach została powołana do kadry narodowej i miała przyjemność trenować z takimi zawodniczkami jak choćby Justyna Święty-Ersetic.

Przypomnijmy, że Jastrząb jeszcze do niedawna mieszkała w Staszowie i trenowała w tamtejszej LZS Sigmie OSiR (woj. świętokrzyskie). Do Agrosu dołączyła w 2018 roku, jako wzmocnienie sztafety 4x400 m. Rok później zdecydowała się na całkowitą przeprowadzkę do Chełma oraz zmianę trenera (na D. Leszczyńskiego). Rozpoczęła również studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Po kilku miesiącach współpracy z nowym szkoleniowcem zawodniczka zaczęła robić znaczne postępy i osiągać coraz lepsze wyniki na zawodach. Sezon 2020 był przełomowym w karierze Jastrząb. Znacznie poprawiła ona rekordy życiowe na wszystkich dystansach, co pozwoliło jej na uzyskanie miejsca w szkoleniu odbywającym się w ramach zaplecza kadry narodowej. Jastrząb od początku sezonu halowego była w dobrej dyspozycji, dzięki czemu mogła rywalizować z najlepszymi zawodniczkami w kraju. Swoją doskonałą formę potwierdziła na ostatnich mistrzostwach w Toruniu.

- Biorąc pod uwagę warunki, w jakich trenujemy, a trzeba przy tym wymienić przede wszystkim brak dostępu do bieżni tartanowej, jest to fenomenalny wynik i osiągnięcie. Kosztowało nas to wiele nerwów, bo musieliśmy się sporo natrudzić, aby utrzymać formę, którą wypracowaliśmy już w pierwszej połowie stycznia – podkreśla trener Leszczyński. - Dzięki uprzejmości chełmskiego MOSiR-u mogliśmy korzystać z hali, ale był to tylko trening zastępczy. Głównie dzięki startom w zawodach oraz możliwości sporadycznego korzystania z hali Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie udało nam się podtrzymać dobrą dyspozycję naszych zawodników i zawodniczek do Mistrzostw Polski, zarówno w młodszych grupach wiekowych, jak i w kategorii seniorek. W najbliższym czasie czeka nas kilkudniowy obóz regeneracyjno-wypoczynkowy, po których rozpoczniemy przygotowania do sezonu letniego – dodaje szkoleniowiec Agrosu.

TS

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe