Metalowa przegrała z ubytkami

  • 01.03.2021, 09:37
  • AN
Metalowa przegrała z ubytkami
Dantejskie sceny rozgrywały się w weekend na ulicy Metalowej. Została ona wyłączona z ruchu z powodu pilnego remontu. Niestety, kierowcom nie spodobała się zamknięta droga i za nic mieli zakaz. Jeden staranował zaporę i odjechał, inny usiłował przejechać pracownika spółki. Interweniować musiała policja i straż miejska.

W piątek wieczorem drogowcy w porozumieniu z policją zamknęli ulicę Metalową. Jak wyjaśniają urzędnicy, było to konieczne ze względu na znaczną erozję nawierzchni spowodowaną warunkami atmosferycznymi – mrozem i roztopami. Stan drogi okazał się na tyle fatalny, że konieczna była kompleksowa naprawa. Do akcji musieli wkroczyć natychmiast drogowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, których zadaniem było uzupełnienie masą bitumiczną powstałych w jezdni ubytków. Przywrócenie ruchu na ulicy zaplanowano na niedzielę w godzinach wieczornych, tak żeby już w poniedziałek, 1 marca, ten ważny ciąg komunikacyjny był do dyspozycji kierowców.

W trakcie prowadzenia robót możliwy był jedynie dojazd do posesji. Pozostali kierowcy mieli korzystać z objazdów. Niestety, mimo ustawienia zapór drogowych ze znakami zakazu wjazdu, drogowcy nie mogli w spokoju i efektywnie pracować. Większa część kierowców nie respektowała oznakowania. Potrzebna była pomoc straży miejskiej, która w sobotę w ciągu kilku godzin pouczyła kilkuset kierowców łamiących przepisy i nałożyła kilkanaście mandatów na tych najbardziej agresywnych. Doszło też do zatrzymania pijanego kierowcy. Kolejny kierujący staranował zaporę drogową i odjechał z miejsca zdarzenia, a jeszcze inny usiłował przejechać pracownika spółki.

– Kierowcy nie mogą wymagać szybkiej i efektywnej naprawy nawierzchni dróg, jednocześnie utrudniając roboty i niwecząc trud drogowców. Stosowana obecnie technologia napraw jest adekwatna do warunków pogodowych – to układanie masy na zimno. Bez odpowiedniej karencji czasu od ułożenia do wznowienia ruchu naprawa kończy się błyskawicznym wybiciem tej masy i praca idzie na marne. Można się było o tym już niejednokrotnie przekonać w ostatnich dniach w różnych częściach miasta, gdzie oznakowanie naprawionych miejsc pachołkami lub słupkami nie robiło na kierujących wrażenia – mówi prezes MPRD Piotr Urbanek.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe