Miasto łata dziury po zimie

  • 01.03.2021, 09:14 (aktualizacja 05.03.2021, 09:24)
  • AN
Miasto łata dziury po zimie Jarosław Tulikowski
Drogowcy wyszli w miasto, aby zinwentaryzować dziury w drogach. Pierwszymi ubytkami już zajęło się Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Można pomóc urzędnikom, zgłaszając na specjalnej stronie internetowej, która droga wymaga natychmiastowej interwencji.

Śnieg stopniał i pojawiły się dziury na chełmskich drogach, przede wszystkim tych wykorzystywanych do tranzytu. Drogowcy przeprowadzili więc kompleksową inwentaryzację i zrobili zdjęcia ubytków. Liczą też na pomoc kierowców, którzy przecież najlepiej wiedzą, która droga wymaga pilnej interwencji ekipy naprawczej.

Tymczasem Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie już zamówiło 75 ton asfaltu i przystąpiło do niwelowania dziur poprzez wypełnianie ich nową warstwą bitumiczną. Urząd prosi kierowców o zgłaszanie najpilniejszych potrzeb drogowych na stronie www.naprawmyto.pl/chelm lub telefonicznie pod nr 660 511 009, ponieważ wykazy są na bieżąco aktualizowane. Na "czarnej liście" znalazły się już m.in. ul. Powstańców Warszawy, Słoneczna, Litewska, Droga Męczenników, Zawadówka, Ogrodowa. Jak zwykle, w związku z gorącym tematem, uaktywnili się też internauci.

I tak jedna z mieszkanek twierdzi, że ul. Grunwaldzka od Kilińskiego do Litewskiej od lat wymaga remontu, bo tam jeździ się tylko jedną stroną ulicy. Al. Żołnierzy I AWP rozjeżdżona została natomiast przez tiry. Słów krytyki akcji łatania dziur nie szczędzi inna internautka.

- Hitem była naprawa Ogrodowej, na wysokości ogródków działkowych, w niedzielę (aż żałuję, że nie zrobiłam fotki). Jeździła ekipa 5 FACHOWCÓW i wysypywała coś w dziury, uklepując to łopatą. Niestety cały ten GRYSIK dzisiaj leżał na całej ulicy, ale nie w żadnej zasypanej wczoraj dziurze. Nie ma to jak płacić podatki w tym mieście, przynajmniej wiadomo, na co idą - podsumowała sarkastycznie akcję drogowców.

- Niebezpiecznie jeździć - pisze inny komentujący. - Uwagę zwracasz, aby zawieszenia nie zgubić/wypatrujesz dziur, a powinniśmy zwracać uwagę na to, co się dzieje na drodze. Może dadzą radę w tym roku. Nawet pachołki widziałem.

Tymczasem urzędnicy uprzedzają o utrudnieniach związanych z prowadzonymi remontami nawierzchni:

- Przepraszamy za niedogodności i apelujemy o zdjęcie nogi z gazu, zachowanie ostrożności i przestrzeganie oznakowania.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dość
dość 05.03.2021, 11:48
remontujecie jakieś tam boczne uliczki a tam gdzie idzie cały objazd tirów Księdza Brzóski litewska to nic się nie dzieje a wyrwy jak na poligonie a jak tir przez to przejeżdża to tarabani jak grom z jasnego nieba całą dobę i nic nie robicie faktycznie podatków to nie powinniśmy płacić wam ani grosza szkoda że tu jakaś bomba nie zrobi wyrwy na całej szerokość
gość
gość 01.03.2021, 12:49
no tak bo sami nie mogą przejechać się i zobaczyć jakie wyrwy są w jezdni a księdza brzuski to co jak przez cała noc tiry przejeżdżają przez dziury to szlak może człowieka trafić szkoda że tu jakaś bomba nie pizdnie w tą ulice może wtedy przestaną jeżdżć dlaczego nie zrobicie objazdu kolejowa na Lublin ciężko pomyśleć czy myślenie boli

Pozostałe