Koronawirus krąży po placówkach oświatowych

  • 01.03.2021, 09:10 (aktualizacja 05.03.2021, 09:21)
  • AN
Koronawirus krąży po placówkach oświatowych
Dotychczas żadna placówka oświatowa nie została całkowicie zamknięta, jednak nie ma tygodnia, aby w którejś nie wprowadzono częściowo nauki zdalnej. Sytuacje takie zdarzają się w szkołach i przedszkolach.

Przedszkola pracują w trybie stacjonarnym, w szkołach podstawowych lekcje na miejscu mają tylko klasy nauczania początkowego. To wystarczy, aby co jakiś czas grupa uczniów czy przedszkolaków lądowała na kwarantannie. Tylko w ostatnim czasie praca była na nowo organizowana w trzech placówkach.

Koronawirus "zagościł" w Przedszkolu Miejskim nr 5 przy ul. Kwiatowej 1. W związku z chorobą nauczycielek zajęcia zawieszone zostały aż w trzech grupach. Do przedszkola nie chodziły dzieci z oddziału 3-latków,  3-4-latków oraz 4-5-latków. Zgodnie z zarządzeniem dyrektorki, w domu miały pozostać do końca lutego. Zajęcia prowadzone były zdalnie.

- Skorzystałyśmy z możliwości zrobienia testów przesiewowych dla nauczycieli. Zaraz po nich miałyśmy być szczepione. Dostałyśmy telefon z sanepidu. Okazało się, że trzy panie są chore. Byłyśmy w szoku, bo chorobę przechodziły bezobjawowo, żadna z osób nie miała nawet kataru - mówi dyrektor Piątki Dorota Hurko. - Jednak w związku z tym musieliśmy przejść na nauczanie zdalne.

Do końca tygodnia odwołane zostały także lekcje stacjonarne w jednej z klas Szkoły Podstawowej nr 11.

W Przedszkolu Miejskim nr 10, które znajduje się przy ulicy Zachodniej, jeden oddział zmuszony był przejść na pracę zdalną. Jak wyjaśnia dyrektor Elżbieta Głuszek, jest to sytuacja związana z chorobą jednego z dzieci. Dotychczas, jak mówi, w placówce było pod tym względem wyjątkowo spokojnie.  

Od środy częściowe nauczanie zdalne wprowadzić musiała również dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 14. Sytuacja dotyczy jednej grupy. Dzieci mają kwarantannę do 1 marca.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe