Miliony na same działki

  • 26.02.2021, 08:26
  • AN
Miliony na same działki
8 mln zł - tyle pieniędzy potrzebuje miasto na wykup nieruchomości pod obwodnicę południową - wynika z odpowiedzi, jaką urzędnicy przygotowali na interpelację radnego Mariusza Kowalczuka. Kwota ta nie uwzględnia zabudowań i nasadzeń.

Radny pytał niedawno władze miasta, na jakim etapie są prace związane z budową obwodnicy południowej. Chciał też wiedzieć, którędy będzie ona przebiegała i czy właściciele działek, na których powstanie, dostają już jakieś informacje na ten temat.

Jak czytamy w odpowiedz od prezydenta, na razie urzędnicy zrobili wstępne rozpoznanie i wytyczyli nieruchomości przeznaczone pod obwodnicę. Większość z nich wymaga dokonania podziału geodezyjnego, celem wydzielenia nowo projektowanych działek, które będą stanowiły pas drogi. Działki te mają różnych właścicieli. Są to m.in. osoby fizyczne, członkowie wspólnot mieszkaniowych, Skarb Państwa, a także Lasy Państwowe.

- Z uwagi na brak dokumentacji projektowej przedmiotowej inwestycji, na obecnym etapie nie można określić trybu nabycia nieruchomości pod jej realizację oraz zawiadamiać właścicieli gruntów przeznaczonych pod obwodnicę południową o procedurze ich nabycia - czytamy w odpowiedzi na pytanie radnego.

Do odpowiedzi urzędnicy dołączyli zestawienie tabelaryczne nieruchomości przeznaczonych pod obwodnicę, z wyszczególnieniem numerów obrębów, numerów działek oraz ich przybliżonej powierzchni. Jest ich ponad sto. Powierzchnia nieruchomości do nabycia wynosi w przybliżeniu 9 6190 mkw., bez gruntów pod poszerzenie al. 3 Maja. Informacja ta jest dostępna na stronie BIP urzędu miasta w zakładce: interpelacje radnych miasta. 

Proponowany przebieg obwodnicy południowej przed rokiem przedstawili wspólnie; Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także miejski radny oraz parlamentarzyści Beata Mazurek i Jacek Sasin, podczas konferencji u prezydenta Chełma. Dowiedzieliśmy się wówczas, że według wstępnej koncepcji, południowa obwodnica Chełma będzie miała ok. 7,6 km długości, a jej koszt to 150 milionów złotych.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 01.03.2021, 12:56
nareszcie coś myślą tylko to zróbcie tylko szybko jest bardzo potrzebna
karol
karol 26.02.2021, 12:32
Południowa obwodnica to już mus i nie ma pytania czy tylko kiedy.Oby jak najszybciej.
miejscowy
miejscowy 26.02.2021, 09:16
Jak Sasin obiecał, to obiecał. Zawsze obiecuje obiecywać.
miki
miki 26.02.2021, 09:10
więcej dróg to rozwój miasta

Pozostałe