Zbiórka na remont i nową kuchnię

  • 25.02.2021, 09:19 (aktualizacja 25.02.2021, 09:34)
  • GD
Zbiórka na remont i nową kuchnię
Po wybuchu gazu i pożarze w domu niepełnosprawnego pana Sławomira i jego matki społeczność Tarnogóry ruszyła poszkodowanym z pomocą. Druhowie z ochotniczej straży pożarnej zbierają materiały potrzebne do remontu kuchni i innych pomieszczeń. Uruchomili również zrzutkę internetową.

O pożarze i akcji ratunkowej informowaliśmy w poprzednim wydaniu Super Tygodnia. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 12 lutego. Strażacy wynieśli z budynku płonącą butlę. Ugasili również płomienie, które zniszczyły całe wyposażenie w kuchni. Gospodarz miał oparzenia II stopnia na obu dłoniach. Pomocy medycznej wymagała również jego matka, która w wyniku stresu i silnych emocji miała duszności.

- Zbliżało się piątkowe południe, kiedy obowiązki każdego z nas przerwał głos syreny alarmowej. Otrzymaliśmy wówczas poważne zgłoszenie o wybuchu gazu. Na miejscu okazało się, że w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru w wyniku nieszczelności instalacji gazowej. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji sytuacja została opanowana. Doszło jednak do uszkodzeń w mieszkaniu, głównie w kuchni - opowiada autor zrzutki Mateusz Wiatrzyk z OSP Tarnogóra.

Po konsultacji z pokrzywdzonymi druhowie podjęli decyzję o zorganizowaniu zbiórki rzeczowej i pieniężnej.

- Pan Sławek jest osobą niepełnosprawną. Dlatego uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Straty materialne w budynku są naprawdę spore - dodaje strażak.

Najbardziej potrzebne są materiały budowlane, glazura, panele podłogowe, przewody elektryczne, oraz wszelkie narzędzia i urządzenia przydatne do wyposażenia kuchni. Jeśli ktoś zechce przekazać cokolwiek na zbiórkę, druhowie proszą o wcześniejszy kontakt z Mateuszem Wiatrzykiem - tel. 661 566 168, Sławomirem Matysiakakiem - tel. 503 096 745, Karolem Badachem - tel. 721 338 778 i Mariuszem Hajtuchem - tel. 669 407 509, lub mailowo: [email protected]

- W związku z tym, że potrzebne będą także pieniądze, uruchomiliśmy zbiórkę internetową, licząc również na pomoc darczyńców z innych części kraju. Każde wsparcie jest tutaj bardzo ważne. Wspólnymi siłami możemy dokonać czegoś wspaniałego - mówi pan Mateusz.

Rodzinę z Tarnogóry można wspomóc za pośrednictwem strony zrzutka.pl/h5dpu9. Zbiórka została uruchomiona 16 lutego. Chcą zebrać kilka tysięcy złotych.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe