Szybko wpłacił, wszystko stracił

  • 25.02.2021, 08:46
  • (apm)
Szybko wpłacił, wszystko stracił
O prawie 1200 złotych uszczuplił swój portfel mieszkaniec Chełma, który zainwestował w transakcje na rynku kryptowalut. Ogłoszenie znalazł w Internecie. Niestety, po kilku dniach platforma inwestycyjna przestała istnieć, więc zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 34-letni mieszkaniec Chełma, który poinformował o oszustwie.

- Z relacji zgłaszającego wynika, że zainteresował się internetowym ogłoszeniem związanym z transakcjami na rynku kryptowalut. W tej sprawie nawiązały z nim kontakt osoby, które miały zaopiekować się jego inwestycyjnym kontem. Otrzymał link do płatności, gdzie podał dane do karty płatniczej. W ten sposób jego rachunek obciążony został na kwotę niespełna 1200 złotych – informuje kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Przez kilka dni logował się na wskazaną przez opiekuna platformę inwestycyjną, obserwując wykonywane tam transakcje. Gdy jednak któregoś dnia strona internetowa przestała istnieć, zorientował się, że padł ofiarą oszustwa.

- Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i ostrzegają przed tego typu transakcjami.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe