Z głową na torach, przysypany śniegiem

  • 25.02.2021, 08:36 (aktualizacja 25.02.2021, 08:45)
  • (apm)
Z głową na torach, przysypany śniegiem
Był tak zdesperowany, że celowo się zamaskował, by nie zauważył go maszynista? Czy tak długo leżał, że zdążył przysypać go śnieg? Mało brakowało, a jego samobójczy plan by się powiódł.

We wtorek,16 lutego po godz. 22 dyżurny ruchu stacji Chełm powiadomił telefonicznie Posterunek Straży Ochrony Kolei, że na szlaku Uherka – Chełm, niedaleko bocznicy, maszynista pociągu musiał nagle ostro hamować. Zauważył na torowisku leżącego człowieka. Prawdopodobnie chciał on popełnić samobójstwo, bo głowę położył na szynie. Nie wiadomo, czy leżał tak długo, że przykryły go płatki śniegu, czy też celowo zagrzebał się w śniegu, żeby nie zauważyła go załoga pociągu.

Gdy maszynista zatrzymał pociąg, mężczyzna nagle wstał z torów i zaczął uciekać. Zaalarmowani SOK-iści ruszyli za nim w pościg. Musieli go zatrzymać, obawiali się, że znów podejmie próbę samobójczą. Wkrótce okazało się, że desperat jest poważnie chory. Zdradził SOK-istom, gdy tylko go zatrzymali, że choruje na schizofrenię.

Na miejsce niezwłocznie wezwano patrol policji oraz pogotowie ratunkowe. Okazało się, że niedoszły samobójca to 34-latek z Chełma. Ratownicy medyczni przewieźli go do lubelskiego szpitala na obserwację.

Na szczęście, dzięki czujności maszynisty, tym razem wszystko dobrze się skończyło. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy. Maszynista mógł jechać dalej.

- Z powodu tego zdarzenia nie było opóźnień pociągów – poinformował Piotr Stefaniuk, komendant zmiany z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe