Porachunki na drodze: siedmiu na czterech

  • 22.02.2021, 18:03
  • GD
Porachunki na drodze: siedmiu na czterech
Sześciu mężczyzn trafiło do aresztu za pobicie kilku nastolatków i zdemolowanie ich samochodów. Najmłodszy agresor dostał dozór policji. Zemścili się za to, że młodzi kierowcy zajeżdżali im drogę.

Czterech nastolatków pobito 10 lutego przed północą na parkingu w Siennicy Nadolnej. Poszkodowani zostali 18-latek i jego o dwa lata młodszy kolega, obaj z Krasnegostawu, oraz dwóch nastolatków z gminy Krasnystaw w wieku 18 i 19 lat. Na szczęście nie mieli poważnych obrażeń. Skończyło się na siniakach, zadrapaniach i potłuczeniach.

- Kiedy nastolatkowie siedzieli w swoich trzech samochodach, podeszło do nich kilku mężczyzn. Zaczęli wybijać szyby i niszczyć lusterka. Następnie napastnicy wyciągnęli ich z aut, pobili i oddalili się w nieznanym kierunku - mówi młodsza aspirant Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni, którzy przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie już następnego dnia zatrzymali 6 osób. Wśród nich jest 17-latek, trzech 18-latków oraz dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat. Ponadto 16 lutego w komendzie stawił się 25-latek, który również brał udział w tym zdarzeniu.

- Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Jeden z nich odpowie też za groźby. Swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi z zajeżdżaniem sobie drogi - dodaje rzeczniczka KPP Krasnystaw.

Sąd Rejonowy w Krasnymstawie na wniosek prokuratury i policji zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Wobec 17-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z kodeksem karnym, udział w bójce lub pobiciu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do trzech lat. Z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe