Nowe mierniki i testery

  • 22.02.2021, 18:06 (aktualizacja 22.02.2021, 19:16)
  • MP
Nowe mierniki i testery
Już niebawem policjanci z drogówki będą dodatkowo wyposażeni w walce z piratami drogowymi i nieodpowiedzialnymi kierowcami. W zeszłym roku ich flota została zasilona o trzy śmigłowce i ponad 1200 nowych samochodów, ale na tym inwestycje się nie skończyły.

W policyjnych planach jest zakup 350 nowoczesnych laserowych mierników prędkości, znacznie bardziej zaawansowanych niż popularne suszarki. Urządzenia będą posiadały kolorowe ekrany, celownik optyczny, możliwość geolokalizacji i pracy w nocy, a także odtwarzacz filmów oraz funkcję dokładnej dokumentacji popełnionego wykroczenia. Mierniki będą "chwytały" prędkość do 220 km/h z odległości do 1200 m. W pracy nie zaszkodzą im też ekstremalne temperatury.

Drugim orężem będą mobilne urządzenia do badania śliny, pozwalające wykryć obecność środków odurzających - opioidy, amfetaminy, kokainy, THC i benzodiazepiny. Takich testerów również ma zostać zakupionych 350.

Wszystkie te urządzenia trafią do jednostek w całej Polsce do końca czerwca br.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe