80-latka straciła 20 tys. zł

  • 22.02.2021, 09:32
  • (apm)
80-latka straciła 20 tys. zł
Fałszywy policjant znalazł w końcu swoją ofiarę. Mężczyzna przekonał 80-latkę, że oszuści wyłudzają pieniądze z kont bankowych i namówił ją do wypłaty pieniędzy. Starsza pani przekazała gotówkę wskazanej osobie.

Informację o oszustwie dyżurny komendy otrzymał w czwartek (18 lutego) po południu.

- Z ustaleń policjantów wynika, że do 80-letniej mieszkanki Chełma zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Pytał o biżuterię i oszczędności. Informował, że oszuści, posługując się podrobionymi dokumentami, wyłudzają pieniądze z kont bankowych. Radził, aby wypłaciła środki ze swojego rachunku i przekazała wskazanemu policjantowi – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie.

Sprytny naciągacz tak pokierował rozmową, że pokrzywdzona zdecydowała się wypłacić gotówkę i przekazała ją na ulicy wskazanej osobie. Po powrocie do domu miała czekać na wizytę policjantów i prokuratora. Gdy jednak nie pojawili się, zorientowała się, że padła ofiarą oszustów i powiadomiła o tym prawdziwych policjantów.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe