Dodatkowe pieniądze na walkę z COVID-19

  • 22.02.2021, 09:25 (aktualizacja 25.02.2021, 12:30)
  • szer
Dodatkowe pieniądze na walkę z COVID-19
Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczył kolejne fundusze unijne dla szpitali, zespołów ratownictwa medycznego oraz centrów profilaktyczno-leczniczych. Chodzi o kwotę 5,3 miliona złotych, która zwiększy wartość projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Lubelskiego w związku z zagrożeniem epidemicznym” do ponad 17,3 miliona złotych.

Liderem projektu jest Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Dyrektor placówki Kamila Ćwik nie kryje zadowolenia: – Dzięki zwiększonemu dofinansowaniu możliwy jest zakup kolejnych niezbędnych środków ochrony osobistej.

Już wiadomo, że szpital kupi maseczki chirurgiczne, kombinezony, ochraniacze na buty, czepki, gogle, przyłbice, półmaski FFP2 z zaworem i bez, a także transportowe komory izolacyjne. Pozwolą one na bezpieczne przewiezienie pacjentów zakażonych np. do właściwego oddziału, chroniąc przy tym osoby, które podczas transportu mają z nimi kontakt.

- My odpowiadamy za zakupy i dystrybucję – dodaje dyrektor Ćwik. – Takie rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich, bo im większe zamówienie, tym taniej, a środki ochrony osobistej są niezbędne w dzisiejszym funkcjonowaniu szpitali, dają poczucie bezpieczeństwa pacjentowi i personelowi.

- Staramy się na bieżąco reagować na wszelkie potrzeby związane z walką z COVID-19, szczególnie jeżeli chodzi o jednostki będące na pierwszej linii frontu - uzasadnia decyzję Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. - Stąd decyzja o kolejnych środkach z funduszy unijnych, mających wspomóc szpitale i inne podmioty lecznicze w regionie.

Dzięki zwiększeniu dofinansowania w projekcie skierowanym do 18 podmiotów leczniczych, z naszego terenu wsparcie otrzyma ( oprócz chełmskiego szpitala) także Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu w powiecie włodawskim.

To nie jedyne wsparcie, jakie Zarząd Województwa Lubelskiego skierował do podmiotów leczniczych oraz ośrodków pomocy społecznej z funduszy europejskich w ramach przeciwdziałania negatywnym skutkom koronawirusa. W sumie na doposażenie jednostek ochrony zdrowia z naszego regionu, w ramach RPO WL przeznaczono już blisko 75 milionów złotych.

Projekt „Wzmocnienie bezpieczeństwa podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Lubelskiego w związku z zagrożeniem epidemicznym” współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Jego wartość to ponad 17,3 mln zł, w tym przeszło 14,7 mln zł to wkład z Unii Europejskiej.

szer

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 26.02.2021, 09:38
Znowu kasa na tekturce.

Pozostałe