Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Dodatkowe pieniądze na walkę z COVID-19

Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczył kolejne fundusze unijne dla szpitali, zespołów ratownictwa medycznego oraz centrów profilaktyczno-leczniczych. Chodzi o kwotę 5,3 miliona złotych, która zwiększy wartość projektu „Wzmocnienie bezpieczeństwa podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Lubelskiego w związku z zagrożeniem epidemicznym” do ponad 17,3 miliona złotych.
Dodatkowe pieniądze na walkę z COVID-19

Liderem projektu jest Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Dyrektor placówki Kamila Ćwik nie kryje zadowolenia: – Dzięki zwiększonemu dofinansowaniu możliwy jest zakup kolejnych niezbędnych środków ochrony osobistej.

Już wiadomo, że szpital kupi maseczki chirurgiczne, kombinezony, ochraniacze na buty, czepki, gogle, przyłbice, półmaski FFP2 z zaworem i bez, a także transportowe komory izolacyjne. Pozwolą one na bezpieczne przewiezienie pacjentów zakażonych np. do właściwego oddziału, chroniąc przy tym osoby, które podczas transportu mają z nimi kontakt.

- My odpowiadamy za zakupy i dystrybucję – dodaje dyrektor Ćwik. – Takie rozwiązanie jest korzystne dla wszystkich, bo im większe zamówienie, tym taniej, a środki ochrony osobistej są niezbędne w dzisiejszym funkcjonowaniu szpitali, dają poczucie bezpieczeństwa pacjentowi i personelowi.

- Staramy się na bieżąco reagować na wszelkie potrzeby związane z walką z COVID-19, szczególnie jeżeli chodzi o jednostki będące na pierwszej linii frontu - uzasadnia decyzję Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego. - Stąd decyzja o kolejnych środkach z funduszy unijnych, mających wspomóc szpitale i inne podmioty lecznicze w regionie.

Dzięki zwiększeniu dofinansowania w projekcie skierowanym do 18 podmiotów leczniczych, z naszego terenu wsparcie otrzyma ( oprócz chełmskiego szpitala) także Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gruźlicy i Chorób Płuc w Adampolu w powiecie włodawskim.

To nie jedyne wsparcie, jakie Zarząd Województwa Lubelskiego skierował do podmiotów leczniczych oraz ośrodków pomocy społecznej z funduszy europejskich w ramach przeciwdziałania negatywnym skutkom koronawirusa. W sumie na doposażenie jednostek ochrony zdrowia z naszego regionu, w ramach RPO WL przeznaczono już blisko 75 milionów złotych.

Projekt „Wzmocnienie bezpieczeństwa podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Lubelskiego w związku z zagrożeniem epidemicznym” współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Jego wartość to ponad 17,3 mln zł, w tym przeszło 14,7 mln zł to wkład z Unii Europejskiej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
miejscowy 26.02.2021 09:38
Znowu kasa na tekturce.

Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama