Farbowany policjant nie odpuszcza

  • 17.02.2021, 11:40 (aktualizacja 17.02.2021, 11:46)
  • (apm)
Farbowany policjant nie odpuszcza
Przekonało się o tym kilkoro mieszkańców Chełma. W czwartek zadzwonił do nich mężczyzna podający się za policjanta z chełmskiej komendy. Wypytywał o pieniądze, dokumenty i rachunki bankowe.

Oszust podający się za funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Chełmie próbował na różne sposoby wyłudzić dane i informacje od mieszkańców miasta. Jednych pytał, czemu nie stawili się na wezwanie, drugich przekonywał, że został znaleziony ich dowód osobisty. Mówił też, że policjanci prowadzą jakąś akcję przeciwko oszustom. Wypytywał przy tym o pieniądze.

- Osoby, do których się dodzwonił, na szczęście wykazały się czujnością i nie kontynuowały rozmowy – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Żadna z nich nie dała się oszukać, a informacje o podejrzanych telefonach trafiły do dyżurnego komendy. Apelujemy po raz kolejny o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na wypłatę i przekazanie pieniędzy. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez tych rozmówców. Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje, poradźmy się najbliższych. Ustalmy, czy osoba, która dzwoni, jest tą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką policji, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe