PWSZ wspiera chełmskie szkoły

  • 15.02.2021, 11:26
  • AN
PWSZ wspiera chełmskie szkoły
800 przyłbic ochronnych przekazał chełmskim placówkom oświatowym rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie Arkadiusz Tofil.

- Walka z Covid-19 jest wielkim wyzwaniem dla całego społeczeństwa, a grupą szczególnie narażoną na zachorowania są pracownicy oświaty. W sytuacji, gdy najmłodsi uczniowie wrócili już do szkół, a w marcu najprawdopodobniej powrócą maturzyści i uczniowie ósmych klas szkoły podstawowej jest to szczególnie ważne. Przyłbice zostały wyprodukowane z wykorzystaniem wysoko wydajnej technologii wtrysku tworzywa do specjalnie zaprojektowanej wspólnie z Politechniką Lubelską i wykonanej w naszej uczelni formy - wyjaśnia Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie.

Przekazane przyłbice zostały wyprodukowane w Centrum Studiów Inżynierskich. Pomysł wykorzystania wydajnych wtryskarek do produkcji przyłbic zyskał zainteresowanie rektora Politechniki Lubelskiej.

- Dzięki współpracy między naszą uczelnią i Politechniką Lubelską wyprodukowane przyłbice mogą chronić pracowników naszej uczelni, Politechniki Lubelskiej i nauczycieli całego województwa lubelskiego. To dla nas bardzo ważne, by móc służyć całej społeczności lokalnej, a szczególnie wspierać nauczycieli w zapewnieniu im bezpiecznych warunków pracy – podkreśla rektor Tofil.

Inicjatywę wsparły zaprzyjaźnione z uczelnią firmy PPMB S.A. Niemce oraz Dziedzik POSM Solution z Chełma.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe