Skazany za rozbój na niepełnosprawnej sąsiadce

  • 15.02.2021, 10:29 (aktualizacja 19.02.2021, 07:54)
  • (apm)
Skazany za rozbój na niepełnosprawnej sąsiadce
Trzy i pół roku spędzi w więzieniu 39-letni mężczyzna za rozbój, którego dokonał na niepełnosprawnej sąsiadce. Już wcześniej bezbronna kobieta miała z nim problemy. Nachodził ją, dręczył i wyciągał od niej pieniądze na alkohol. Gdy wyrok chełmskiego sądu się uprawomocni, 55-letnia inwalidka będzie mogła w końcu czuć się bezpiecznie.

Poszkodowana kobieta nie jest w stanie chodzić, jedynie może przesuwać się na kolanach po podłodze. Jak ustalili śledczy, 39-letni sąsiad, zamiast jej pomagać, wykorzystywał jej bezradność. Przychodził do niej pić alkohol i wymuszać pieniądze. Bała się go, więc dawała. Zwykle odwiedzał ją, gdy dostawała zasiłek. Wiedział, że ma wtedy przy sobie trochę gotówki. Nieraz skarżyła się na niego opiekunce, ale najwyraźniej bezskutecznie. Stale ją nawiedzał i uprzykrzał jej życie.

30 lipca ub. r. po godzinie 9.30 agresywny mężczyzna wpadł do mieszkania niepełnosprawnej kobiety. Zażądał 50 zł, ale nie miała wtedy pieniędzy, więc się zdenerwował. Szarpał ją za włosy, popychał, uderzył otwartą dłonią w twarz, groził jej. Potem zobaczył na taborecie telefon komórkowy, zabrał go. Wziął jeszcze toster i uciekł. Roztrzęsiona 55-latka płakała, krzyczała, by oddał jej przynajmniej komórkę, bo bez niej nie jest w stanie nawet wezwać pomocy, ale rozbójnik nie wrócił.

Na drugi dzień kobietę odwiedziła sąsiadka. Inwalidka opowiedziała jej o zdarzeniu, a ta zawiadomiła policję. Poszkodowana straty materialne wyliczyła na 550 zł. Śledczym udało się odzyskać telefon. 39-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut rozboju i trafił do tymczasowego aresztu. Kilka dni temu przed Sądem Rejonowym w Chełmie zapadł w jego sprawie wyrok. Ma trafić za kratki.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe