Jeszcze jedno serce

  • 12.02.2021, 18:00 (aktualizacja 13.02.2021, 14:48)
  • DBEZ
Jeszcze jedno serce
W centrum Leśniowic ustawiono pojemnik na plastikowe koreczki. Jest w kształcie serca. Podobne serduszka są też w Wierzbicy i Chełmie.

- Zbieranie nakrętek od kilku już lat jest jedną z najbardziej popularnych akcji charytatywnych w naszym kraju. W ten sposób nie tylko pomagamy potrzebującym, ale również segregując odpady, dbamy o środowisko. Do naszego pojemnika możemy wrzucać wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, kolor czy wielkość – mówi wójt Joanna Jabłońska, inicjatorka przedsięwzięcia. - Dochód z ich sprzedaży będzie przekazywany na rzecz osób chorych lub niepełnosprawnych. Do tej pory zbieraliśmy nakrętki do pudełek, teraz to będzie łatwiejsze i jestem pewna, że to piękne serce, symbol miłości i dobra, jeszcze bardziej zachęci mieszkańców do naszej akcji.

Nakrętki są wykonane z czystego polimeru PET i dzięki temu w prosty sposób można poddać je recyklingowi i przerobić na granulat, który później jest wykorzystywany do ponownej produkcji. Firmy zajmujące się recyklingiem płacą za każdy kilogram nakrętek, a pieniądze są przeznaczane na pomoc osobom potrzebującym.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe