Pora na męską spółdzielnię

  • 12.02.2021, 18:00
  • DBEZ
Pora na męską spółdzielnię
Wójt Joanna Jabłońska jest przekonana, że na terenie gminy uda się utworzyć drugą spółdzielnię socjalną. Chętni do pracy już się zapisują. Na spotkaniu organizacyjnym byli głównie mężczyźni, chociaż panie też są zainteresowane nową pracą.

Na terenie gminy funkcjonuje już jedna spółdzielnia - Słowianka, która zajmuje się głównie gotowaniem i dowożeniem obiadów i pizzy. Gdyby nie obostrzenia, pewnie zarabiałaby także na wynajmowaniu sali bankietowej i organizacji przyjęć. Swoją siedzibę ma w dawnej szkole w Rakołupach. Jej założycielem była gmina Leśniowice.

- Wymagało to dużo pracy i naszego zaangażowania. Bez wsparcia gminy powstanie takiej spółdzielni i jej utrzymanie byłoby mało realne - wspomina wójt Joanna Jabłońska. To jej jednak nie zraziło do podjęcia po raz kolejny podobnej inicjatywy. Planowane jest utworzenie drugiej spółdzielni socjalnej. Nowy podmiot nie będzie konkurencją dla Słowianki, bo ma się zająć zupełnie czymś innym.

- Będzie wykonywać prace gospodarcze. Nie jest to jeszcze do końca ustalone, ale myślimy o zadaniach porządkowych, koszeniu poboczy dróg i trawników - dodaje wójt.

W spotkaniu z osobami zainteresowanymi pracą w spółdzielni udział wzięła nie tylko wójt Jabłońska, która deklaruje wsparcie, ale również Karolina Koguciuk przedstawicielka Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. W głównej mierze miało ono na celu zapoznanie potencjalnych pracowników z zasadami funkcjonowania tego typu podmiotów. Ponadto omówiono organizację szkoleń, niezbędnych do podjęcia pracy w spółdzielni socjalnej.   

- To nie tylko szansa na zatrudnienie dla naszych mieszkańców, ale również możliwość pozyskania środków na rozwój gminy. Na każde powstałe w ten sposób stanowisko pracy można otrzymać dotację w wysokości ok. 20 tys. zł. Będzie też można skorzystać ze wsparcia tzw. pomostowego nawet przez rok prowadzenia działalności. Jeżeli myślisz o pracy w spółdzielni socjalnej, zapraszamy do urzędu. Już niedługo rozpoczynamy szkolenia. To już ostatnia chwila! – podkreśla Jabłońska.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe