Wysypało ubytkami

  • 08.02.2021, 18:19
  • MP
Wysypało ubytkami
Zeszłotygodniowa odwilż wcale nie sprawiła, że lepiej jeździło się po chełmskich drogach. Kiedy mróz zelżał, w niektórych miejscach asfalt zaczął się kruszyć i pojawiły się w nim dziury. Kierowcy niemal codziennie informowali nas o miejscach wymagających naprawy.

Najwięcej zmotoryzowanych narzekało na stan ul. Litewskiej. - Najgorzej jest na wyjeździe w ul. Hrubieszowską i z drugiej strony w ul. Przemysłową - zgodnie podkreślali. - Na całej jej długości wcale nie jest lepiej i trzeba uważać, żeby nie urwać koła.

Szczęścia zabrakło kierowcy, który pod koniec stycznia uszkodził samochód, wjeżdżając w głęboki ubytek na ul. Zielnej w pobliżu urzędu skarbowego. Mieszkańcy skarżyli się również na stan ul. Metalowej, zwłaszcza na serpentynach za przejazdem kolejowym, ul. Przemysłowej - od ul. Fabrycznej do przejazdu kowelskiego, na dziury na ul. Pocztowej w okolicach ronda, a także na kratery na zakręcie ul. Wschodniej przed wyjazdem z Chełma w kierunku Dorohuska.

Długą listę tych miejsc przekazaliśmy do urzędu miasta. Jak zapewnił nas Dominik Gil, dziury są łatane na bieżąco.

- Staramy się jak najszybciej reagować na każdy sygnał kierowców. Drogowcy uzupełniają ubytki asfaltem lub frezem. Pod koniec stycznia zabezpieczali ul. Hrubieszowską i al. Armii Krajowej, zaś w zeszłym tygodniu podejmowali interwencję w obrębie ul. Fabrycznej i Przemysłowej. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na warunki pogodowe i mróz są to działania przynoszące efekt doraźny. Prosimy zatem kierowców o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności.

W newralgicznym miejscu ul. Wschodniej ubytki są stale uzupełniane przez pracowników firmy Budimex, która zajmuje się przebudową DK-12 w granicach administracyjnych miasta. To najniżej położony fragment drogi, zatem zbiera się w nim woda. Przy dużym natężeniu pojazdów, zwłaszcza ciężarowych, te ubytki powstają w bardzo szybkim tempie.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
luk
luk 09.02.2021, 10:01
Trzaskowski ewidentnie sobie nie radzi

Pozostałe