Ogier w lodowatej kąpieli

  • 08.02.2021, 18:02
  • GD
Ogier w lodowatej kąpieli
Cztery zastępy strażaków ratowały konia, pod którym załamał się lód na stawie w Siennicy Nadolnej. W lodowatej wodzie spędził godzinę, zanim nadeszła pomoc i udało się go stamtąd wyciągnąć.

Do niecodziennej i nieco dramatycznej sytuacji doszło 1 lutego na prywatnej posesji. Wszystko działo się jeszcze przed odwilżą, gdy temperatura powietrza wynosiła kilkanaście stopni na minusie.

- Ogier dobrze zna ten teren, ale nad brzegiem stawu była spora warstwa śniegu. Być może chciał coś skubnąć i nieopatrznie ześliznął się do wody. Z kolei jego kopyta zapadały się w mulistym dnie, przez co nie mógł wydostać. Wezwaliśmy pomoc, gdy sami nie daliśmy rady go wyciągnąć - opowiada właścicielka stajni Renata Świętanowska.

Krasnostawscy strażacy przyjechali na miejsce z podnośnikiem HDS oraz łodzią z zestawem do ratownictwa wodno-lodowego. Ostatecznie uratowali konia przy pomocy wyciągarki samochodowej. Po ewakuacji na brzeg zabezpieczyli go przed utratą ciepła przy pomocy koców oraz folii NRC.

- Już po 30 minutach koń był osuszony i odpowiednio zaopatrzony. Profilaktycznie dostał leki przeciwzapalne i chroniące płuca. Wszystko wskazuje na to, że to morsowanie zakończy się dla niego bez konsekwencji. Po kilku dniach od tego zdarzenia jest w bardzo dobrej kondycji - dodaje pani Renata.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe