Rondoś dominował, ale… sędziowie uznali inaczej

  • 05.02.2021, 07:53
  • TS
Rondoś dominował, ale… sędziowie uznali inaczej
Chełmscy pięściarze mają za sobą pierwszy tegoroczny start w ringu. Podopieczni trenera Józefa Radziewicza, reprezentując barwy Olimpu Chełm (w zeszłym roku walczyli pod szyldem MKS-u II LO) uczestniczyli w VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Burmistrza Boguchwały. Swoje walki wygrali Kacper Frymus i Marek Tołyż. Z kolei wyższość swoich rywali musieli uznać Michał Kosicki i Igor Rondoś. Porażka tego ostatniego budzi jednak wiele kontrowersji.

Zmagania rozegrano 23 stycznia w Niechobrzu (gm. Boguchwała). W różnych kategoriach wiekowych i wagowych do rywalizacji stanęło ok. 130 zawodników i zawodniczek, w tym czterech reprezentantów chełmskiego Olimpu. Spośród podopiecznych trenera Józefa Radziewicza jako pierwszy do ringu wyszedł Kacper Frymus (kategoria 50 kg młodzików). Młody chełmianin, dla którego było to pierwsze oficjalnie punktowane starcie, pokazał dobry boks, odnosząc zasłużone jednogłośne zwycięstwo 3:0. Frymus pokonał Oskara Gniadka, reprezentanta klubu Tiger Tarnów.

Ze zwycięstwa, również w stosunku 3:0, cieszył się też Marek Tołyż (kat. 52 kg kadetów). Zawodnik Olimpu, który w rozegranych w grudniu zeszłego roku Mistrzostwach Polski Młodzików (w Sokółce) wywalczył brązowy medal, zmierzył się z dosyć wymagającym przeciwnikiem, aktualnym wicemistrzem kraju w kat. młodzików Maksymilianem Pajerem (Akademia Bokserska Libiąż).

- Nie ukrywam, że obawiałem się tego pojedynku. Marek trafił na dobrego rywala, który na mistrzostwach w Sokółce dotarł do finału i sięgnął po srebrny medal. Walczył tam jednak w niższej wadze – mówi trener Radziewicz. - Na szczęście zaraz po pierwszym gongu utwierdziłem się w przekonaniu, że moje obawy są niepotrzebne. Mój zawodnik od początku dyktował warunki w ringu, był zdecydowanie bardziej aktywny i więcej razy trafiał swojego przeciwnika – relacjonuje szkoleniowiec Olimpu.

Świetny pojedynek w turnieju o puchar burmistrza Boguchwały, w kat. 66 kg kadetów, stoczył utalentowany Igor Rondoś, który skrzyżował rękawice z Krystianem Pietryką ze Stali Rzeszów. O tyle, ile pierwsza runda była wyrównana, to w drugiej i trzeciej zdecydowanie aktywniejszy był chełmianin, który kilka razy dosyć mocno trafił swojego rywala, co zresztą można obejrzeć na kanale YouTube. Wydawało się, że werdykt może być tylko jeden. Tymczasem, ku zdziwieniu wielu obserwatorów i trenerów innych klubów, sędziowie przyznali zwycięstwo reprezentantowi Stali Rzeszów i to w stosunku 3:0! Na reakcję osób postronnych nie trzeba było czekać zbyt długo. Tuż po ogłoszeniu wyniku walki sędziowie zostali wygwizdani.

- Czegoś takiego w swojej 30-letniej karierze trenerskiej jeszcze nie widziałem – przyznaje oburzony szkoleniowiec Olimpu Chełm. - Werdykt jest dla nas mocno krzywdzący i nieuczciwy. Można zresztą się o tym przekonać samemu, oglądając walkę. Posiadamy nagranie z tego pojedynku. Jest ono dostępne również w internecie. Dla mnie jest to po prostu skandal, niweczący zarówno moją pracę, jak i wysiłek mojego podopiecznego. Oczywiście jeszcze na gorąco zapytałem sędziów, dlaczego ogłosili taki werdykt. Niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Wszyscy milczeli – złości się Radziewicz.

Po zawodach trener Olimpu otrzymał kilka telefonów od swoich znajomych, którzy oglądali walkę. Nie kryli swojego zdziwienia.

- Turniej organizowany był na terenie województwa podkarpackiego. Zawodnik Stali jest mistrzem tego okręgu. Być może stąd też taki werdykt – zastanawia się Radziewicz.

Zacięty i wyrównany bój stoczył rywalizujący w wadze 75 kg kadetów Michał Kosicki. Chełmski pięściarz zmierzył się z Kamilem Knapikiem z Akademii Bokserskiej Libiąż. Nieznacznie lepszy okazał się ten drugi, wygrywając w ostatecznym rozrachunku 2:1.

Kolejnymi zawodami, w których wystąpią reprezentanci Olimpu, będą Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i młodzieżowców chłopców oraz dziewcząt. Zmagania te zaplanowano w dniach 6-7 marca w Lublinie.

TS

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe