Koronawirus znowu w szkołach

  • 04.02.2021, 07:59
  • TWA
Koronawirus znowu w szkołach
Nie na długo powróciły do nauki stacjonarnej dzieci z klas I-III. W ubiegłym tygodniu, w niektórych szkołach zajęcia znów zostały zawieszone, częściowo z powodu COVID-19. Wirus pojawił się nawet w jednej z miejskich podstawówek, mimo że burmistrz osobiście je kontrolował, aby mieć pewność, że nauczyciele i uczniowie stosują się do reżimu sanitarnego.

O testowaniu nauczycieli informowaliśmy przed dwoma tygodniami. Nie potwierdzono COVID-19 u żadnego pedagoga z podstawówki. Zachorował natomiast pracownik obsługi w szkole w Hannie. Wydawało się, że epidemia powoli ustępuje w naszym powiecie. Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, aby mieć pewność, że dyrektorzy jego placówek oraz nauczyciele i dzieci stosują się do procedur narzuconych przez Ministerstwo Zdrowia i sanepid, wraz kierownikiem wydziału oświaty, kultury i promocji Agatą Zakrzewską przeprowadził kontrolę. Nie stwierdzono nieprawidłowości.

- Jeszcze przed powrotem uczniów do szkół dostarczyliśmy naszym jednostkom zapas środków do dezynfekcji oraz do ochrony osobistej. Wszystko po to, aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo uczniów i pracowników. Dzieci długo czekały na spotkanie z kolegami z klasy i nauczycielami i nie chcielibyśmy, aby to ich oczekiwanie i nasz wysiłek zostały zaprzepaszczone – mówił Muszyński.

W ubiegłym tygodniu okazało się, że nawet stosowanie się do procedur sanitarnych i kontrole nie są w stanie powstrzymać COVID-19. Kuratorium Oświaty w Lublinie poinformowało o czasowym, częściowym zawieszeniu zajęć stacjonarnych aż w trzech placówkach na terenie powiatu włodawskiego. Jedną z nich jest Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie, w której dotąd nie potwierdzono ani jednego przypadku choroby. Decyzją sanepidu od wtorku, 26 stycznia do poniedziałku 1 lutego dla części uczniów tej placówki wprowadzono zajęcia stacjonarne.

- Uczennica jednej z trzecich klas uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Cała grupa uczniów wraz z nauczycielem została objęta kwarantanną i skierowana na zdalne nauczanie. Jeżeli nikt więcej nie zachoruje, to po 1 lutego dzieci wrócą do szkoły, ale zależeć to będzie od rozwoju sytuacji - wyjaśnia burmistrz.

Nieco wcześniej zdalne zajęcia wprowadzono dla części uczniów ze Szkoły Podstawowej w Hańsku, natomiast okazuje się, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Włodawie, za zgodą kuratorium, w ogóle nie rozpoczął pracy stacjonarnej po feriach zimowych.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe