Policja bada sprawę znęcania się nad kotką

  • 03.02.2021, 09:30
  • (apm)
Policja bada sprawę znęcania się nad kotką
Bulwersująca sprawa dręczenia kotki przez 5-latkę trafiła do sądu rodzinnego. Okoliczności nagrania filmu z tego zdarzenia bada policja. Ustalane jest, czy dziewczynka była namawiana do takiego zachowania. A to oznacza, że 22-kuzynka, która wrzuciła nagranie do sieci, też może mieć kłopoty.

Przypominamy, że chodzi o film, na którym mała, około 5-letnia dziewczynka, trzymając kotka za jedną łapkę, brutalnie nim szarpie, macha na różne strony, ostro telepie, tłucze o podłogę. Potem siada na kocie, trze nim o lustro…

Ustalono, że osoba, która nagrywała zachowanie 5-latki to jej 22-letnia kuzynka. Na filmie słychać, jak się śmieje, dopingując w ten sposób dziecko do agresji. Potem umieszcza swoją "produkcję" w Internecie. Film obejrzała na Instagramie mieszkanka gminy Żmudź i zawiadomiła policję. Na szczęście mundurowi potraktowali to zgłoszenie poważnie i zainteresowali się sprawą. Dręczonego kotka odebrali natomiast właścicielce inspektorzy Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt. Zapewniają, że kicia jest bezpieczna w domu tymczasowym, odwiedziła już klinikę weterynaryjną i "została zbadana od czubków uszu po końcówkę ogona". Wykonano podstawowe badanie krwi oraz testy w kierunku chorób zakaźnych.

- Kotka odczuwa dyskomfort i ból w obrębie kręgosłupa, poza tym jest zdrowa. Została przy okazji odrobaczona, założyliśmy jej książeczkę zdrowia. W stosunku do człowieka jest delikatnie nieufna, zachowuje dystans, chociaż wykazuje zainteresowanie, pozwala się głaskać, jednak odczuwa lęk przy braniu jej na ręce. Mamy nadzieję, że mimo doznanych urazów, tych cielesnych i tych psychicznych, szybko wróci do równowagi – piszą na swoim facebookowym profilu. Przed adopcją koteczka ma być jeszcze raz dokładnie przebadana, zaszczepiona i wykastrowana.

Członkowie stowarzyszenia dziękują osobom, które wsparły finansowo zbiórkę na opiekę nad kotką.

- Jako organizacja NonProfit, utrzymująca się wyłącznie z darowizn, nie byliśmy przygotowani finansowo na kolejnego podopiecznego.

Wpłaty na diagnostykę, ewentualne leczenie i utrzymanie kotki można kierować na Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm, nr konta: Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126, tytuł przelewu: "SEKCJA CHEŁM - dręczona kotka", SWIFT do przelewów zagranicznych: BPKOPLPW, PayPal - wpłaty zagraniczne, adres e-mail: [email protected]

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe