Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

Progi do szkół średnich

Na tę wiadomość ósmoklasiści czekali z niecierpliwością, ale już wszystko jasne. Podczas ostatniej narady z dyrektorami szkół ustalono progi punktowe, na podstawie których odbywać się będzie rekrutacja do szkół średnich.
Progi do szkół średnich

Najwyższe progi punktowe, podobnie jak w latach ubiegłych, są w I i II LO.  Aby kontynuować naukę w tych ogólniakach, trzeba zdobyć minimum 130 punktów. W obu szkołach planuje się utworzyć po pięć klas pierwszych. W I LO będą to klasy: biologiczno-chemiczna, dziennikarska, prawno-społeczna lub oddział dwujęzyczny, politechniczna i ekonomiczna. W II LO natomiast powstaną klasy: politechniczna, menadżerska, lingwistyczno-humanistyczna, prawnicza i medyczna.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych próg punktowy do liceum wynosi 110. Dyrektor chce utworzyć jedną klasę o profilu policyjnym. Do technikum kandydat musi mieć co najmniej 90 punktów. W planach jest utworzenie trzech oddziałów, dwóch mundurowych (w tym jedna klasa certyfikowana) i techniki organizacji reklamy.

Aby dostać się do IV LO, trzeba będzie mieć minimum 110 punktów. Do wyboru kandydaci będą mieli cztery klasy o profilu: informatycznym, językowym, pedagogiczny oraz ratownictwo i promocja zdrowia.

W Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych powstaną cztery klasy pierwsze: dwie w ramach 5-letniego technikum, jedna branżowa I stopnia i jedna branżowa II stopnia. Do technikum próg punktowy wynosi 70, do branżówki - 30.

W Zespole Szkół Technicznych sytuacja jest nieco bardziej zróżnicowana. Aby kontynuować naukę w klasach: technik programista/technik grafiki i poligrafii cyfrowej, a także informatyk/mechatronik,  trzeba mieć 120 punktów. Do klasy o profilu technik pojazdów samochodowych/ technik mechanik wystarczy już 100 punktów. Chętni do klasy technik elektryk/technik elektronik potrzebują jedynie 90 punktów. W przypadku szkoły branżowej wystarczy 30 punktów. 

Aby zostać uczniem technikum w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, wystarczy 75 punktów. Planowane jest utworzenie dwóch klas o profilach: technik hotelarstwa/technik usług fryzjerskich oraz technik żywienia i usług gastronomicznych/ technik usług kelnerskich lub w nowym zawodzie. Do klas branżowych trzeba mieć 30 punktów.

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych planuje utworzenie pięciu klas. W technikum kształcić się będą przyszli technicy spedytorzy/mechatronicy. W przypadku tej klasy wymagany próg to 70 punktów. W pozostałych klasach profilowych minimum wynosi 65 punktów (technik elektryk/technik mechanik oraz  technik transportu kolejowego/technik logistyk). W szkole branżowej minimum to 30 punktów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama