Sezon narciarski spisany na straty

  • 02.02.2021, 09:03 (aktualizacja 02.02.2021, 09:06)
  • GD
Sezon narciarski spisany na straty
Warunki dla narciarzy wprost idealne, ale stok narciarski w Bobliwie jest przymusowo zamknięty. - Nie stać mnie na płacenie kary za otwarcie stoku, a rząd przedłużył właśnie obostrzenia do 14 lutego - mówi rozgoryczony właściciel Wiesław Paluch.

W połowie stycznia właściciel stoku rozważał dołączenie do tzw. buntu przedsiębiorców, którzy uważali zakazy prowadzenia działalności gospodarczej w wielu branżach za niekonstytucyjne. Jednocześnie rozpoczął przygotowania i naśnieżanie obiektu. Tydzień później wydał w tej sprawie komunikat, który można przeczytać w mediach społecznościowych

- Po zapoznaniu się z wszystkimi artykułami prawnymi i rozmowie z innymi właścicielami stoków narciarskich, w tym prezesem Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych, podjęliśmy decyzję, że stok Bobliwo zostaje zamknięty do zniesienia obostrzeń naszej branży. Mamy nadzieje, że pogoda aż tak szybko nie zniszczy naszej pracy - poinformował Wiesław Paluch.

W ubiegły czwartek okazało się, że obowiązujące do 31 stycznia restrykcje dla obiektów narciarskich zostały przedłużone o kolejne dwa tygodnie. Tuż po konferencji prasowej ministra zdrowia właściciel stoku w Bobliwie nie krył swojego rozgoryczenia, gdy poprosiliśmy go o komentarz.

- Brak słów na to wszystko. Mamy blokadę do 14 lutego. Nie wiem, czy pogoda pozwoli wówczas otworzyć stok dla narciarzy. Nie możemy zarabiać, a za prąd, gaz i składki na ZUS trzeba płacić. Nie rozumiem, dlaczego zezwala się na ponowne otwarcie galerii handlowych, a nie można prowadzić działalności na świeżym powietrzu. Okazuje się również, że sprawy aborcji są ostatnio ważniejsze niż pomoc dla przedsiębiorców - zżymał się nasz rozmówca.

Choć ostatecznie decyzja o otwarciu stoku zależy od niego samego, nie chce ryzykować. Obawia się kar nakładanych przez służby sanitarne. Twierdzi, że go na to nie stać, a takie postępowania trwają kilka tygodni. Dodał, że członkowie zarządu Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych rozmawiali z przedstawicielami rządu o pomocy dla branży. Konsultacje nie przyniosły do tej pory satysfakcjonujących wyników.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe