Dług można odpracować

  • 29.01.2021, 09:54
  • szer
Dług można odpracować
Po raz kolejny samorząd miasta daje możliwość lokatorom mieszkań komunalnych i socjalnych odpracowania zaległości czynszowych. Dzięki realizowanemu przez samorząd programowi w ubiegłym roku miasto odzyskało ponad 18 tysięcy złotych.

Zaległości czynszowe ma blisko 20 procent najemców. Ich dług na koniec grudnia ubiegłego roku przekroczył 115 tysięcy złotych. Lokatorzy, którzy chcą odpracować zaległości czynszowe, mogą to zrobić, wykonując prace porządkowe na rzecz miasta. W zimie to najczęściej odśnieżanie, a latem zamiatanie i porządkowanie  ulic, chodników, skwerów i parkingów.

- W 2020 roku z takiej formy spłaty zadłużenia skorzystało osiem osób - mówi Barbara Prokopiuk, inspektor w wydziale rozwoju gospodarczego Urzędu Miasta w Rejowcu Fabrycznym.

Najemcy zainteresowani zamianą świadczeń pieniężnych na rzeczowe składają podanie, w którym wyrażają wolę odpracowania części lub całości zadłużenia. Jest jeden warunek. Umowę podpisuje się z osobami, które wcześniej nie korzystały z takiej formy spłaty zadłużenia. Program jest elastyczny. Nie ma obowiązku pracy 5 dni w tygodniu.

Godzina ich pracy wyceniona jest na 8,70 zł. Część lokatorów chce pracować po 8 godzin dziennie, inni krócej. Zarobione pieniądze zaliczane są na poczet spłaty zadłużenia.

Inspektor Prokopiuk przyznaje jednak, że jest grupa osób, które nie są zainteresowane taką formą wsparcia. Jeden z lokatorów ma około 9 tysięcy złotych zaległości czynszowych. Innym, dzięki programowi, udało się wyjść na prostą. A dzięki temu, że nie mają długów, mogą ubiegać się o dopłaty do czynszu.

Informacje na temat programu odpracowywania długów czynszowych można uzyskać w wydziale rozwoju gospodarczego Urzędu Miasta Rejowiec Fabryczny, ul. Lubelska 16, tel. 82 566 32 92.

szer

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe