Kornel potrzebuje naszej pomocy

  • 28.01.2021, 11:54
  • AN
Kornel potrzebuje naszej pomocy
Pani Monika marzy, aby jej syn był sprawnym i samodzielnym chłopcem. Kornel Dmitruk urodził się ze stopą końsko-szpotawą z trzema dodatkowymi palcami, czeka go operacja i później kosztowna rehabilitacja. Rodzina zbiera pieniądze na leczenie na stronie www.siepomaga.pl.

O tym, że Kornel ma wadę polegająca na deformacji stopy, jego mama dowiedziała się tuż po porodzie, w czasie ciąży nic na to nie wskazywało.

- Urodziłam wcześniej trójkę zdrowych dzieci. W ciąży czułam się bardzo dobrze, dlatego ta wiadomość była dla mnie wielkim zaskoczeniem - opowiada pani Monika. - Syn przeszedł serię badań, wygląda na to, że poza tą wadą nic więcej mu nie dolega i rozwija się prawidłowo.

Od pierwszego miesiąca życia Kornel był konsultowany przez lekarzy w różnych miastach Polski. Przez 4 miesiące, co tydzień miał zakładany na nóżkę gips w celu jej naprostowania. To jednak nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Po kilku tygodniach od definitywnego zdjęcia gipsu, nóżka wróciła na swoje pierwotne miejsce. Chłopiec ma obecnie 5 miesięcy i stopę końsko-szpotawą z trzema dodatkowymi palcami, które trzeba usunąć, oraz podwójnym dużym palcem.

Rodziców chłopca wciąż nie opuszcza nadzieja, że synek będzie sprawnym i samodzielnym chłopcem, da radę postawić pierwsze kroczki, będzie mógł wraz z kolegami biegać i cieszyć się zdrowym dzieciństwem.

- Synek dobrze się rozwija, jest bardzo sprytny, dlatego chcemy, aby jak najszybciej miał operację. Mamy jednak wiele obaw, dlatego wciąż konsultujemy się ze specjalistami  - tłumaczy mama chorego chłopca. - Konieczna jest operacja, a tak naprawdę wiele operacji. Najprawdopodobniej pierwszą z nich będzie usunięcie dodatkowych palców. Potrzebna będzie też kosztowna rehabilitacja, a także specjalistyczny sprzęt medyczny. Już dziś wiemy, że koszty związane z leczeniem synka będą ogromne, dlatego zdecydowaliśmy się poprosić o pomoc.

Rodzice są wdzięczni za każdą wpłatę. Obecnie jest im szczególnie ciężko, bo mąż pani Moniki nie ma pracy, ona sama jest na zasiłku wychowawczym, a na utrzymaniu mają czworo dzieci.

Osoby, które zechcą wesprzeć zbiórkę dla Kornela, powinny wejść na stronę www.siepomaga.pl hasło akcji" Okrutny los, który odbiera nadzieję". Na chłopca można przekazać też 1 proc. podatku - numer KRS 0000396361,  Cel szczegółowy 1% 0106674 Kornel.

AN

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miejscowy
miejscowy 29.01.2021, 09:56
Szkoda dzieciaka. Tylko nasuwa się proste pytanie "Co robi władza????????????". A władza finansuje szczujnię, rydzyka i inne pijawki. Dla dzieci na leczenie już zabrakło kasy. Ważne, żeby się urodziło.

Pozostałe