Śmierć więźnia pod lupą śledczych

  • 27.01.2021, 08:34 (aktualizacja 29.01.2021, 10:38)
  • (apm)
Śmierć więźnia pod lupą śledczych
Prokuratura Rejonowa we Włodawie przekazała śledztwo w sprawie zabójstwa we włodawskim więzieniu chełmskiej okręgówce. Kamil K., który podczas awantury zaatakował współwięźnia metalowym taboretem i go zakatował, ma być w najbliższym czasie przebadany przez biegłych psychiatrów.

- Przejęliśmy to śledztwo ze względu na charakter sprawy – wyjaśnia Mariusz Koszuk, szef Ośrodka Zamiejscowego w Chełmie Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Szczegółów postępowania nie zdradza, ponieważ nie zostało jeszcze zakończone.

Dowiedzieliśmy się, że podejrzany Kamil K. został przewieziony do Zakładu Karnego w Lublinie. Ma być niebawem poddany badaniom przez biegłych z zakresu psychiatrii.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło w Zakładzie Karnym we Włodawie 3 listopada ub. r. Pomiędzy więźniami ponoć wywiązała się awantura, która po chwili przerodziła się w bójkę. W jej trakcie 27-latek chwycił za metalowy taboret i zaatakował nim kompana z celi. Poszkodowany doznał tak poważnych obrażeń, że zmarł.

Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie, powiedziała mediom, że próby ratowania życia ofiary ataku przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, kontynuowane przez zespół pogotowania ratunkowego, nie przyniosły rezultatu.

- Kamil K., działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia, dokonał zabójstwa w ten sposób, że zadał pokrzywdzonemu szereg ciosów metalowym taboretem, czym spowodował u niego liczne obrażenia i śmierć – informowała nas wówczas Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

27-latek przyznał się do zabójstwa. Grozi mu za to kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna usłyszał także drugi zarzut – spowodowania obrażeń u innego współwięźnia z Zakładu Karnego we Włodawie. W lipcu ubiegłego roku oblał go gorącą wodą z czajnika i poparzył.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe