5-letnia sadystka

  • 25.01.2021, 08:52 (aktualizacja 29.01.2021, 10:23)
  • (apm)
5-letnia sadystka Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt
Nie wiadomo, co jest bardziej szokujące. Czy widok uradowanej dziewczynki znęcającej się nad kotem, czy fakt, że moment dręczenia zwierzaka nagrywała osoba dorosła, śmiała się z tego i wrzuciła filmik na Instagrama, by tą „akcją” się pochwalić. W sieci zawrzało. Mieszkanka gm. Żmudź, która rozpoznała dziecko, zawiadomiła policję.

W czwartek (21 stycznia) wieczorem mieszkanka gm. Żmudź przeglądała Instagrama. 

- Na profilu kobiety z gm. Białopole, którą znam z widzenia, pojawił się film, na którym mała dziewczynka męczy kota – opowiada kobieta. – Nie wierzyłam własnym oczom. To był przerażający widok. Aż ścisnęło mnie za serce, nie mogłam na to patrzeć…

Dziewczynka zachwycona, kicia przerażona

Takie nagranie poruszyłoby każdego, kto ma w sobie choć odrobinę empatii. Mała, około 5-letnia dziewczynka, trzymając kotka za jedną łapkę brutalnie nim szarpie, macha na różne strony, ostro telepie, tłucze o podłogę. Potem siada na kocie, trze nim o lustro…

Ustalono, że osoba, która nagrywa to „widowisko”, to 22-letnia kuzynka dziewczynki. Na filmie słychać, jak się śmieje, dopingując w ten sposób dziecko do agresji. W opisie filmu umieszcza jednoznaczny tekst: „Każdego kota wykończy” i roześmianą do łez emotikonkę. Zapewne dumna z małej "wojowniczki" umieszcza swoją "produkcję" w Internecie. Widać nie ma świadomości, że takie traktowanie zwierząt to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do trzech lat. Nie przewidziała też, że zamiast lajków spłynie na nią, na dziecko i rodziców cała masa hejtu i że ktoś uzna, że męczarnie kotka trzeba natychmiast przerwać.

- Niewiele myśląc, zadzwoniłam na policję – mówi przejęta tym zdarzeniem mieszkanka gm. Żmudź. – Na początku miałam pewne wątpliwości, czy zostanę potraktowana poważnie, ale przyjęto moje zgłoszenie. Po 40 minutach postanowiłam jednak sprawdzić, czy mundurowi pojechali we wskazane przeze mnie miejsce. Gdy tam dotarłam, akurat w tym momencie przed blok podjechał radiowóz. Pokazałam jeszcze dokładnie funkcjonariuszom, dokąd mają iść i na tym moja rola się skończyła. Mam nadzieję, że pomogłam temu biednemu zwierzakowi…

- Policjanci po godzinie 22 pojechali na interwencję – potwierdza kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. – Sprawdzili zgłoszenie. Kot nie miał widocznych obrażeń, wyglądał na zdrowego, więc funkcjonariusze nie mieli podstaw, by go stamtąd zabrać. Sporządzili notatkę, a materiały w tej sprawie zdarzenia z udziałem dziecka zostały przesłane do sądu rodzinnego.

 Strażnicy zwierząt postanowili działać

- Nagranie to było tym bardziej szokujące, że sprawcą jest mała dziewczynka, a autorem osoba pełnoletnia, która nie dość, że nie przerwała tego aktu, to wręcz zachęcała do dalszego znęcania się nad zwierzęciem, jednocześnie śmiejąc się z całej sytuacji, a następnie publikując nagranie na Instagramie. Jakim trzeba być potworem, osobą bez uczuć, zdemoralizowaną, by zrobić coś takiego? – zastanawiają się na swojej stronie facebookowej inspektorzy Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, którym aż trudno uwierzyć, że doszło do takiej sytuacji. - Dzięki wielkiemu zaangażowaniu internautów szybko udało się ustalić adres, pod którym przebywało zwierzę. Bez chwili zwłoki nasi inspektorzy, w asyście policji, udali się we właściwe miejsce. Ustawa o ochronie zwierząt wyraźnie definiuje: "Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień". Zatem, w świetle niepodważalnych dowodów w postaci nagrania, nasi inspektorzy zjawili się pod wskazanym adresem w celu odebrania kota w trybie art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie zwierząt.

- Musieliśmy mieć pewność, że kotu nic nie grozi i przede wszystkim zawieźć go do weterynarza i sprawdzić, czy nie ma wewnętrznych obrażeń – mówi Mariusz Kluziak ze stowarzyszenia. – Policjanci przecież nie są lekarzami i nie mają rentgena w oczach.

Sprawę na szczęście udało się załatwić polubownie. Właścicielka zrzekła się dobrowolnie praw do zwierzaka, co otworzyło drogę do szukania mu prawdziwego domu, bez konieczności czekania na wyrok sądu w sprawie o znęcanie się nad zwierzęciem.

- Jednocześnie nie poprzestaniemy na tym. Sprawcy znęcania się nad kotem powinni zostać surowo ukarani, o co będziemy walczyć– zapewniają inspektorzy. Kary domagają się także internauci. W bardzo ostrych i przykrych komentarza jednoznacznie potępili takie zachowanie. I trudno się dziwić, że za tę akcję obarczają rodziców, bo dzieci zwykle czerpią wzorce od dorosłych.

Kicia otrzyma właściwą opiekę weterynaryjną i będzie skierowana do adopcji. Niestety to kosztuje. Wpłaty na diagnostykę, ewentualne leczenie i utrzymanie kotki można kierować na Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt, ul. Hrubieszowska 66, 22-100 Chełm, nr konta: Bank PKO BP 57 1020 1563 0000 5902 0099 5126, tytuł przelewu: "SEKCJA CHEŁM - dręczona kotka", SWIFT do przelewów zagranicznych: BPKOPLPW, PayPal - wpłaty zagraniczne, adres e-mail: [email protected]

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Normalna baba
Normalna baba 24.03.2021, 20:34
Osobę, która w artykule nazywa małe dzieciątko sadystką na pewno dzieci nie ma i nie powinna mieć. Rodzice dziecka powinno wnieść sprawę o odszkodowanie dla tej małej kruszynki. Sadystką jest osoba dorosła, która wykorzystała biedne zwierzę i małe dziecko. Rośnij zdrowo maleńka,nie wiedziałaś, co robisz. Na pewno jak podrośniesz będziesz dbać o zwierzęta. Obyś tylko więcej nie spotkała takich "cioć" i "redaktorek/ów.
Kasia
Kasia 24.03.2021, 17:19
Szkoda dziecka i kotka
Jurg Marti
Jurg Marti 28.01.2021, 14:54
Jestem Jurg Marti, prywatny pożyczkodawca. Oferujemy szybką pożyczkę z bardzo niskim oprocentowaniem wynoszącym 2%, dlatego w celu uzyskania dalszych informacji o tej ofercie pożyczki, wróć do nas na nasz email: [email protected] Z poważaniem, Jurg Marti
miejscowy
miejscowy 25.01.2021, 13:40
Jak kuzynka ma zryty baniak, to o niej świadczy, że debil. Ale szkoda dziecka.
Jo
Jo 21.02.2021, 15:54
Nie szkoda. Dziecko jest już stracone. Nic dobrego z takiej małej sadystycznej psycholki nie wyrośnie. Widać cała rodzinka jest pozbawiona jakichkolwiek uczuć.

Pozostałe