W straży granicznej będzie praca

  • 22.01.2021, 07:57
  • (apm)
W straży granicznej będzie praca
W Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste ślubowanie 20 przyjętych jeszcze w ubiegłym roku do służby funkcjonariuszy. W tym roku jednostka ma się powiększyć o kolejnych 110 nowych pograniczników.

Uroczystość odbyła się 8 stycznia z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, związanych z trwającą pandemią. Rotę ślubowania odczytał komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielił kapelan katolicki NOSG ks. ppłk Wiesław Kondraciuk.

Nowo przyjęci pogranicznicy najbliższy czas spędzą w ośrodku szkoleniowym, by wiosną powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

NOSG w Chemie ma przydzielony przez komendanta głównego straży granicznej limit przyjęć do służby przygotowawczej na ten rok. W lutym ma zatrudnić 15 osób, w czerwcu 45, a w październiku 50 nowych funkcjonariuszy.

Przypominamy, że służbę w straży granicznej może pełnić osoba o nieposzlakowanej opinii, która nie była karana za przestępstwo, także skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie i zdolność fizyczną i psychiczną do służby, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie, dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych). Kandydat musi poddać się procedurze kwalifikacyjnej i zdać egzamin w jednym z ośrodków szkolenia SG.

(apm)

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe