Zmuszali 17-latka do oddania pieniędzy

  • 21.01.2021, 13:45
  • oprac. MP
Zmuszali 17-latka do oddania pieniędzy
Policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Wierzbica, który wraz z nieletnim zmuszał 17-latka do zwrotu pieniędzy. Pobili go i zabrali mu telefon komórkowy. Policjanci odzyskali utracone mienie. Starszy z zatrzymanych usłyszał już zarzuty. Zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz kontaktowanie się z pokrzywdzonym. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

W poniedziałek (18 stycznia) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu 17-latka w jednej z miejscowości w gminie Wierzbica.

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zaatakowało go dwóch znanych mu mężczyzn, którzy chcieli, aby zwrócił pożyczone pieniądze. Jak się okazało zabrali mu też telefon komórkowy o wartości 900 złotych. Następnego dnia chełmscy kryminalni wspólnie z policjantami z posterunku w Sawinie zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców gminy Wierzbica w wieku 16 i 20 lat. Odzyskali też telefon komórkowy - mówi Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Straszy z nich usłyszał zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Został też doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym. Z kolei sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe