Nakręcą film o kopciuchach

  • 21.01.2021, 08:02
  • AN
Nakręcą film o kopciuchach
Jest decyzja w sprawie pomysłu radnego Tomasza Otkały odnośnie nakręcenia filmu zachęcającego do wymiany tzw. pieców kopciuchów na ekologiczne. Pracownicy Chadeku wcielą się w rolę ekipy filmowej.

- Chełmski Dom Kultury wspólnie z departamentem komunalnym Urzędu Miasta Chełm, będącym komórką merytoryczną w zakresie ochrony powietrza, zrealizuje film edukacyjny propagujący wymianę pieców węglowych - odpowiedział na propozycję radnego prezydent.

Pomysł zrodził się w związku z przyjęciem przez radę miasta programu ochrony środowiska. Radny zaproponował, aby pracownicy Chadeku zajęli się promocją idei wymiany nieekologicznych pieców.  Zwłaszcza zależy mu na dotarciu do osób starszych. Problem z zanieczyszczaniem powietrza obserwuje m.in. na swoim osiedlu Działki.

Jednym z argumentów, jakie podał Otkała w swojej interpelacji, jest niedostateczna promocja programów, z których mogliby skorzystać mieszkańcy dokonujący zmiany ogrzewania. Nie korzystają, bo o ich istnieniu po prostu nie wiedzą. Radny twierdzi ponadto, że istnieje fałszywy pogląd, iż palenie gazem jest droższe, więc i tę kwestię trzeba w przystępny sposób wyjaśnić.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe