Powiat na mapie nienawiści

  • 20.01.2021, 09:53
  • GD
Powiat na mapie nienawiści Atlas Nienawiści
Do radnych i starosty wpłynęła petycja w sprawie uchylenia stanowiska rady powiatu dotyczącego powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową. Autorem pisma jest współtwórca Atlasu Nienawiści - interaktywnej mapy nietolerancji wobec lesbijek, gejów oraz osób biseksualnych i transpłciowych.

W związku z dyskryminacyjnym charakterem stanowiska rady powiatu z 15 kwietnia 2019 roku autor petycji Jakub Gawron domaga się jego uchylenia. Uważa, że każda wypowiedź jednostki samorządu terytorialnego, niezależnie od jej nazwy i mocy prawnej, może być zaskarżona do sądu administracyjnego. W jego ocenie, nie ma znaczenia, czy tzw. deklaracja „anty-LGBT” została przyjęta w formie oświadczenia, rezolucji lub uchwały.

W 12-stronicowej petycji Garwon przytacza 10 argumentów, które uzasadniają konieczność uchylenia stanowiska rady powiatu. Jego zdaniem, dokument ten m.in. narusza zasadę legalizmu i przekracza granicę wolności słowa organu administracji publicznej. Narusza też godność, prawo do życia prywatnego i wolności wypowiedzi ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową.

Ponadto przyjęte stanowisko ogranicza prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, prawa do nauki oraz prawa do nauczania. Naraża także samorząd na straty wizerunkowe oraz utratę unijnych funduszy strukturalnych i inwestycyjnych.

Na koniec zwraca się z wnioskiem, żeby powiat zlecił sporządzenie opinii prawnej dotyczącej problemów poruszonych w petycji. Przypomina również radnym, że rzetelne odniesienie się do wszystkich argumentów z jego pisma jest niezwykle istotne dla debaty związanej z tematyką LGBT.

Przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko informuje, że petycja została opublikowana w biuletynie informacji publicznej Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, bo spełnia wymogi formalne w tym zakresie. Skierował ją również do rozpatrzenia przez komisję skarg, wniosków i petycji.

- Zgodnie z przepisami, petycja zostanie rozpatrzona w terminie od 30 do 60 dni. Oczywiście będziemy konsultować tę sprawę z radcami prawnymi - informuje Boruczenko.

Rada powiatu przyjęła deklarację „Powiat krasnostawski wolny od ideologii LGBT” w związku wywoływaną przez niektórych polityków wówczas wojną ideologiczną.

- Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej!” - czytamy w stanowisku radnych.

Z kolejnych fragmentów można się dowiedzieć, że powiat nie zgodzi się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. latarników). Samorządowcy będą strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców. Obiecują ponadto, że zrobią wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci według tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

- Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości! Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania, np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów” - czytamy w stanowisku.

Nie wszyscy radni byli za podjęciem tej deklaracji. Część wstrzymała się od głosu lub nie brała udziału w głosowaniu.

GD

Czy planujesz szczepić się przeciwko covid-19?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
absurd
absurd 24.01.2021, 22:03
Wypowiedzi radnych są odrażające. Jak można pleść w takie bzdury o jakiejś propagandzie?! Pod słowami o wolności słowa i trosce o dzieci kryje się zwykła nienawiść do innego człowieka. Nic innego. Krzywdą dla dzieci jest ukrywanie przed nimi różnorodności i wielobarwności świata - pokazywanie go w barwach czerni i szarości. Kto inny obecnie seksualizuje dzieci. Jeździ po Polsce z plakatami z rozebranymi facetami i nadaje z głośników teksty o masturbacji. Nie są to osoby LGBT.

Pozostałe